Kierowca potrącił pieszego na przejściu. Policja ostrzega przed nieostrożnością

Część pieszych uważa, że skoro sami widzą samochód, to jego kierowca też ich widzi
Część pieszych uważa, że skoro sami widzą samochód, to jego kierowca też ich widzi
Źródło zdjęć: © Policja.pl
Tomasz Budzik

13.11.2018 13:45, aktual.: 14.10.2022 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przejście powinno być dla pieszych najbezpieczniejszym miejscem na jezdni. Bywa jednak inaczej. Policja z Ełku opublikowała film, na którym kierowca "dogonił" pieszego na środku "zebry".

Do zdarzenia doszło tuż po zachodzie słońca. 25-letni mężczyzna wszedł na przejście dla pieszych. Gdy był już na jezdni zauważył, że kierowca zbliżającego się do pasów forda nie ustąpi mu pierwszeństwa. Zaczął uciekać przed siebie. Niestety, ten sam kierunek wybrał kierujący, który w ostatniej chwili zauważył przechodnia i postanowił go ominąć. Siła uderzenia była tak wielka, że pieszego wyrzuciło w powietrze. Mężczyzna trafił do szpitala. Kierowca został zatrzymany przez patrolujących ulice miasta policjantów, na oczach których doszło do zdarzenia. Był trzeźwy.

Policja przypomina, że przed przejściem dla pieszych kierowcy mają obowiązek zachować szczególną ostrożność. Zmrok zapada wcześnie, a zauważenie nocą ubranego na ciemno przechodnia nie jest łatwe. Jeśli więc nie jesteśmy pewni, że na przejściu i w jego okolicy nie ma nikogo, zwolnijmy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (25)
Zobacz także