Kierowca niebieskiego arteona podtrzymuje oświadczenie. Tak się tłumaczy

Kierowca niebieskiego arteona podtrzymuje oświadczenie. Tak się tłumaczy

Kierowca volkswagena wymusił hamowanie na kierowcy seata
Kierowca volkswagena wymusił hamowanie na kierowcy seata
Źródło zdjęć: © Twitter | bandytazkamerka
Aleksander Ruciński
10.01.2023 11:10, aktualizacja: 10.01.2023 16:27

W Olsztynie ruszył proces w sprawie głośnej kolizji, do której doszło w sierpniu 2022 roku w okolicach Olsztynka. Jarosław W. podejrzany o wymuszenie gwałtownego hamowania nie przyznaje się do winy,

O rozpoczęciu procesu informuje "Gazeta Olsztyńska". Sprawa dotyczy kolizji, do której doszło 6 sierpnia 2022 roku na drodze S7.

"Według ustaleń policji Jarosław W., poruszając się samochodem osobowym marki Volkswagen Arteon, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdem, którym kierował a jadącym przed nim na tym samym pasie seatem ibizą. Dodatkowo, Jarosław W., nie zachował także szczególnej ostrożności podczas zmiany pasa ruchu z lewego na prawy i nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy seata ibizy jadącemu po pasie, na który zamierzał wjechać" - czytamy.

Zdaniem policji kierujący volkswagenem zmusił kierowcę seata do gwałtownego hamowania, w rezultacie czego ten stracił panowanie nad autem i kilkukrotnie uderzył w barierę energochłonną.

Proces Jarosława W. rozpoczął się 9 stycznia 2023 roku przed Sądem Rejonowym w Olsztynie. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych czynów, a także odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania, podtrzymując oświadczenie. Z jego treści odczytanej przez sąd dowiadujemy się, że Jarosław W. stwierdził, iż nie był jedynym użytkownikiem wskazanego auta i nie kierował nim tego dnia.

Jak informuje "Gazeta Olsztyńska", 9 stycznia przesłuchano pokrzywdzonych oraz sześciu świadków zdarzenia. Proces doczeka się kontynuacji 2 lutego 2023 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (185)