Dziś akcja policji na najdłuższej autostradzie w Polsce. Można spodziewać się wszystkiego

Dziś akcja policji na najdłuższej autostradzie w Polsce. Można spodziewać się wszystkiego

Policja skupi się na użytkownikach autostrady A4
Policja skupi się na użytkownikach autostrady A4
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
17.08.2022 12:45, aktualizacja: 13.03.2023 16:08

W czwartek 18 sierpnia 2022 roku policjanci z aż trzech województw będą prowadzić szeroko zakrojoną akcję na autostradzie A4. W ruch pójdą nieoznakowane radiowozy, ręczne mierniki prędkości, a nawet drony. Kierowcy muszą mieć się na baczności.

A4 to najdłuższa autostrada w kraju. W ubiegłym roku tylko na śląskim odcinku doszło do 19 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 30 zostało rannych. Od początku tego roku odnotowano natomiast 16 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 16 zostało rannych. Policyjne działania mają ograniczyć ryzyko występowania takich zdarzeń.

Akcja organizowana przez śląską policję zostanie wsparta przez mundurowych z województw małopolskiego oraz opolskiego. Funkcjonariusze będą wspólnie kontrolować przestrzeganie ograniczeń prędkości, stosowanie do obowiązku jazdy prawym pasem ruchu czy zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Na taryfę ulgową nie mogą też liczyć kierowcy korzystający z telefonów czy podróżujący bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W wykrywaniu i dokumentowaniu wykroczeń policja skorzysta zarówno z klasycznego sprzętu w postaci nieoznakowanych radiowozów, ale i nowocześniejszych rozwiązań takich jak np. drony.

Nie pozostaje nic innego jak życzyć wszystkim, by 18 sierpnia okazał się wyjątkowo bezpiecznym dniem na A4, bez kolizji i mandatów, choć biorąc pod uwagę statystyki policji, tych drugich raczej nie zabraknie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)