Jeździła nim Elżbieta II - jaguar trafił na aukcję

Jeździła nim Elżbieta II - jaguar trafił na aukcję

Samochód jest podobno zachowany w świetnym stanie
Samochód jest podobno zachowany w świetnym stanie
Źródło zdjęć: © Classic Trader
Aleksander Ruciński
20.11.2022 10:20

Były samochód Królowej Elżbiety II może być twój. Jaguar X-Type Estate w pięknym, butelkowozielonym kolorze i z mocnym silnikiem trafił na sprzedaż. To całkiem ciekawy kąsek.

Brytyjska Rodzina Królewska chętnie sięga po wytwory rodzimej motoryzacji. Prezentowany jaguar z 2009 roku jest tego najlepszym przykładem. Elżbieta II korzystała z tego auta głównie na terenie królewskich posiadłości, niejednokrotnie zasiadając za kółkiem.

Samochód po kilku latach wiernej służby zmienił właściciela w 2016 roku, a teraz ponownie pojawił się w ogłoszeniach. To bardzo ciekawa konfiguracja z beżowym wnętrzem wykończonym drewnem i nadwoziem pokrytym najbardziej brytyjskim z lakierów.

Jaguar X-Type Królowej
Jaguar X-Type Królowej© Classic Trader

Narzekać nie można także na napęd - pod maską drzemie bowiem trzylitrowe V6. Sprzedawca zapewnia o świetnym stanie technicznym. Nietrudno dostrzec w tej ofercie sporą wartość kolekcjonerską. Szczególnie teraz, gdy Królowej nie ma już z nami.

Chętni do zakupu mogą znaleźć ogłoszenie na portalu Classic Trader. Niestety cena jest dostępna tylko dla zainteresowanych klientów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)