Honda ogranicza japońską produkcję. Powodem problemy z łańcuchem dostaw

Honda ogranicza japońską produkcję. Powodem problemy z łańcuchem dostaw

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Honda
Aleksander Ruciński
28.08.2022 09:32, aktualizacja: 13.03.2023 15:58

Wciąż nie brakuje fabryk, które borykają się z brakami komponentów niezbędnych do produkcji. Najnowszym przykładem jest Honda, która zapowiada znaczące ograniczenia w produkcji na wrzesień 2022 roku.

Mogłoby się wydawać, że japońscy producenci całkiem nieźle radzą sobie z kryzysem półprzewodnikowym. Niestety ostatnie braki odciskają piętno także na działalności tamtejszych fabryk. Honda poinformowała właśnie, że z powodu opóźnień w dostawach ograniczy produkcję w dwóch lokalizacjach.

To Saitama i Suzuka. Pierwsza z fabryk już pod koniec sierpnia ograniczyła działalność o 10 proc. We wrześniu spadki sięgną natomiast nawet 40 proc. W Suzuce z kolei będzie to 30 proc. Decyzja z pewnością wpłynie na opóźnienia w dostawach produkowanych tam modeli. To SUV Vezel, minivan Stepwgn i popularny kompakt, Civic.

Na chwilę obecną nie wiadomo czy utrudnienia przeciągną się również na kolejne miesiące. Honda na razie skupia się na wrześniu i tak, jak większość firm dotkniętych brakami komponentów, stale poszukuje alternatywnych źródeł dostaw.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)