Honda Civic Type R-GT Concept zapowiada nową wyścigówkę marki. Zastąpi NSX-a

Honda Civic Type R‑GT Concept zapowiada nową wyścigówkę marki. Zastąpi NSX‑a

Honda Civic Type R-GT Concept
Honda Civic Type R-GT Concept
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Honda
Aleksander Ruciński
16.01.2023 11:05, aktualizacja: 16.01.2023 11:25

Honda przyjechała na Tokyo Auto Salon z imponującym konceptem opartym na nowym Civiku Type-R. Wersja studyjna ma w przyszłości przerodzić się w wyścigówkę serii Super GT.

Bojowo wyglądający koncept ubrany w barwy Honda Racing Corporation ujrzał światło dzienne na targach Tokyo Auto Salon zaskakując publiczność. Trzeba przyznać, że niewiele osób spodziewało się kolejnych wariacji Civika Type-R, który sam w sobie jest niedawną rynkową premierą.

Koncept znacząco różni się jednak od modelu drogowego. Nie tylko w kwestii wyglądu, ale i rozwiązań technicznych. Choćby napędu, który w wyścigowym wydaniu trafia na tylne koła. Nie sposób nie dostrzec także potężnych elementów aerodynamicznych, tak kluczowych podczas torowej jazdy.

Honda nie zdradza jednak szczegółów, gdyż projekt wciąż jest w fazie rozwoju. Latem powinien przejść pierwsze testy, a gotowe wydanie poznamy przed startem sezonu 2024. Civic Type R-GT będzie reprezentował Hondę w wyścigach Super GT, gdzie zastąpi NSX-a GT Type S.

Honda będzie najprawdopodobniej jedynym producentem, który zacznie przyszłoroczny sezon z zupełnie nowym modelem, podczas gdy konkurencyjny Nissan czy Toyota pojadą rozwojowymi projektami dotychczasowych pojazdów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)