Gwiazdor "Top Gear" sprzedaje swoje BMW E34 Touring. To prawie M5

Gwiazdor "Top Gear" sprzedaje swoje BMW E34 Touring. To prawie M5

Jak na 25-letnie auto, E34 wciąż wygląda świetnie.
Jak na 25-letnie auto, E34 wciąż wygląda świetnie.
Źródło zdjęć: © fot. collectingcars.com
Aleksander Ruciński
02.07.2021 11:54, aktualizacja: 14.03.2023 15:58

Chris Harris to wielki entuzjasta motoryzacji, dziennikarz i prezenter "Top Gear". Właśnie wystawił na sprzedaż jedno ze swoich aut. To BMW "M5" Touring, które z salonu wyjechało w zupełnie innej wersji, a później zostało zauważalnie wzmocnione. Jacyś chętni?

Auta po swapach budzą mieszane uczucia. Z jednej strony większy silnik i moc cieszą, z drugiej zawsze pozostaje nutka niepewności co do jakości wykonanych prac. Poza tym, takim projektom zazwyczaj sporo brakuje do oryginału. Prezentowana sztuka wydaje się jednak uczciwa. Co więcej, ręczy za nią obecny właściciel - nie kto inny jak Chris Harris.

Harris twierdzi, że nabył ten egzemplarz po tym, jak skończył mu się leasing na Mercedesa-AMG E 63 S. Szukał czegoś mocnego, a zarazem praktycznego. W ogłoszeniach znalazł klasyczne BMW E34 z bardzo ciekawym napędem. Auto pierwotnie opuściło salon w odmianie 525i SE. Po latach ktoś postanowił jednak przerobić je na M5.

BMW E34 Chrisa Harrisa
BMW E34 Chrisa Harrisa© fot. collectingcars.com

Pod maskę trafił więc 3,6-litrowy silnik z sedana, a nadwozie i wnętrze zyskało detale mające upodobnić to dość zwykłe kombi do topowej odmiany. Zawieszenie także zostało zmienione. Co ciekawe, jest nawet niższe niż w oryginalnym M5, ale bardziej komfortowe. Harris przyznaje, że odpowiadały mu takie nastawy, gdyż potrzebował komfortu na co dzień.

Auto jest podobno zachowane w dobrej kondycji jak na 25-latka, a licznik wskazuje 180 tys. mil. Harris twierdzi jednak, że sam silnik przejechał znacznie mniej, około 100 tys. mil (160 tys. km). Z uwagi na sławnego właściciela auto może zostać sprzedane za naprawdę okrągłą sumkę. W dniu pisania tego tekstu (2.07.2021) najwyższa proponowana oferta wynosiła 15 250 funtów.

BMW E34 Chrisa Harrisa
BMW E34 Chrisa Harrisa© fot. collectingcars.com
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)