Połączcie seata i peugeota, a dostaniecie nowe renault. De Meo zatrudnił kolejnego stylistę

Połączcie seata i peugeota, a dostaniecie nowe renault. De Meo zatrudnił kolejnego stylistę30.07.2020 12:48
Gilles Vidal i Alejandro Mesonero-Romanos
Gilles Vidal i Alejandro Mesonero-Romanos
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

W świecie motoryzacyjnego designu dzieje się ostatnio naprawdę sporo. Niedawno pisaliśmy, że szef stylistów Seata, Alejandro Mesonero-Romanos przechodzi do Renault. Wspominaliśmy też o odejściu Gillesa Vidala z Peugeota. Jak się okazuje, Francuz również znajdzie zatrudnienie w Renault.

Luca De Meo, nowy prezes Renault, a do niedawna prezes Seata szaleje. W ciągu zaledwie kilku dni zatrudnił dwóch utalentowanych projektantów. Jednego ściągnął z byłej, hiszpańskiej firmy, a drugiego podkradł konkurencyjnemu Peugeotowi. To dość ciekawy finał kadrowych przetasowań, które miały miejsce w 3 wspomnianych markach w ostatnich miesiącach.

Dziś możemy to już powiedzieć oficjalnie: Alejandro Mesonero-Romanos z Seata oraz Gilles Vidal z Peugeota zasilą dział stylistów Renault. Co to oznacza dla francuskiego producenta? Czyżbyśmy mieli spodziewać się wizualnej mieszanki peugeotów i seatów? Szczerze mówiąc, trudno to sobie wyobrazić.

Trzeba jednak przyznać, że Mesonero-Romanos, a tym bardziej Vidal, mają na koncie wiele imponujących projektów. Pierwszemu zawdzięczamy stylistyczne odświeżenie gamy Seata, które miało miejsce w ostatniej dekadzie. Drugiemu natomiast całkowitą zmianę wizerunku Peugeota.

Pewnym jest, że obaj panowie wniosą wiele świeżości do Renault i być może nieco wyostrzą prezencję modeli z Francji, które nigdy nie miały problemów z urodą, ale, szczególnie gdy mowa o crossoverach, zdążyły się już nieco opatrzeć.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)