Ford z przestojami w Europie. Kilka fabryk wstrzymało działalność

Ford z przestojami w Europie. Kilka fabryk wstrzymało działalność

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Ford
Aleksander Ruciński
22.03.2022 08:20, aktualizacja: 14.03.2023 12:51

Europejskie fabryki Forda dołączają do grona zakładów poszkodowanych w związku z wojną w Ukrainie. Producent ogłosił czasowe wstrzymanie produkcji w kilku fabrykach co najmniej do końca tygodnia (27 marca).

Europejskie fabryki Forda w najbliższych dniach będą borykać się z przerwami lub zakłóceniami w działalności. Tak jak w przypadku wielu konkurencyjnych marek, są one wynikiem problemów z dostępnością komponentów spowodowanych wojną w Ukrainie.

Przykładem jest popularny kompakt, Ford Focus. Klienci, którzy niedawno go zamówili, powinni uzbroić się w cierpliwość. Szczególnie ci, którzy wybrali wersję z nowymi, 12,3-calowymi multimediami. Jak donosi portal Automotive News Europe, powołujący się na przedstawicieli marki, to komponent, którego w tej chwili brakuje. Podobnie jak elementów stosowanych w kierownicach.

Ford pauzuje również produkcję Fiesty w Kolonii. Tu z kolei winne są półprzewodniki, których brakowało już wcześniej, a wojna w Ukrainie tylko pogorszyła sytuację. Z tego samego powodu można spodziewać się zakłóceń działalności zakładów w hiszpańskiej Walencji, wytwarzających minivany S-Max i Galaxy.

W ich przypadku Ford zdecydował się zawiesić przyjmowanie zamówień - informuje Automotive News Europe. Podobnie było kilka miesięcy temu z innymi modelami marki, która wcześniej została dotknięta ekonomicznymi skutkami pandemii, a teraz także i wojny. Niestety to samo można powiedzieć o wielu innych markach działających w Europie. Choć mamy dopiero marzec, widać, że nie będzie to łatwy rok dla branży.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)