Ferrari Purosangue zadebiutuje 13 września. Będzie włoską rewolucją

Ferrari Purosangue zadebiutuje 13 września. Będzie włoską rewolucją

Ferrari Purosangue - zapowiedź
Ferrari Purosangue - zapowiedź
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Ferrari
Aleksander Ruciński
07.09.2022 07:50, aktualizacja: 13.03.2023 15:50

Zapowiadany od dawna crossover Ferrari w końcu ujrzy światło dzienne. Producent opublikował zapowiedź i przy okazji zdradził oficjalną datę premiery. W końcu poznaliśmy też brzmienie silnika, który trafi pod maskę. Z pewnością ucieszy fanów marki.

13 września 2022 roku zapowiada się na jedną z najważniejszych dat we współczesnej historii Ferrari. Włosi zamierzają wówczas pokazać model, który ma zdecydowanie odbiegać od dotychczasowych kanonów marki. To Purosangue, będące sportowym crossoverem.

Choć o rewolucyjnym modelu jest głośno od dawna, wciąż nie znamy najważniejszych szczegółów. Ferrari potwierdziło jedynie, że pod maskę trafi silnik V12, co jest oczywiście wspaniałą wiadomością. W zapowiedzi opublikowanej na twitterze, możemy nawet posłuchać jego brzmienia:

Przedstawiono również zacienione kształty Purosangue. Bazując na wizualizacjach i przeciekach można śmiało stwierdzić, że będzie to jeden z masywniej narysowanych modeli marki. Nie powinno też zabraknąć detali typowych dla współczesnej gamy Ferrari, z wąskimi, szeroko rozstawionymi reflektorami na czele.

Więcej szczegółów, łącznie z wyczekiwanymi danymi technicznymi powinniśmy poznać już za kilka dni. Z pewnością wrócimy do tematu 13 września.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)