Fabryka w Jaworze ruszyła z produkcją akumulatorów. To nie koniec rozwoju Mercedesa

Fabryka w Jaworze ruszyła z produkcją akumulatorów. To nie koniec rozwoju Mercedesa05.10.2020 13:29
Fabryka z lotu ptaka
Fabryka z lotu ptaka
Źródło zdjęć: © mat. prasowe MercedesBenz

Z końcem września fabryka Mercedesa w Jaworze rozpoczęła produkcję akumulatorów. Trafiają one nie tylko do "pełnych" elektryków, ale i hybryd typu-plug-in. Docelowo jednak działania obiektu mają być znacznie, znacznie szersze.

Pierwsza z trzech linii produkcyjnych akumulatorów została uruchomiona w podwrocławskiej fabryce Mercedesa w Jaworze pod koniec września 2020 roku. Jak stwierdził dr Andreas Schenkel, dyrektor zarządzający Mercedes-Benz Manufacturing Poland, kolejne linie ruszą w pierwszym kwartale przyszłego roku. Docelowo wydajność zakładu ma wynieść 100 tys. modułów.

Koncern Daimler zainwestował w Jaworze ponad 3 mld złotych. Powstają tu nie tylko akumulatory, ale i czterocylindrowe silniki do aut osobowych. W ciągu ostatniego roku wyprodukowano tu 60 tys. jednostek. Docelowo ta liczba ma zwiększyć się do 500 tys. Obiekt wyposażono w ok. 100 robotów i 220 pojazdów autonomicznych.

Spółka świętuje również zatrudnienie tysięcznego pracownika. To Daria, pracująca na stanowisku montera w dziale akumulatorów. Obecnie kobiety stanowią 40 proc. załogi, co wyróżnia polską fabrykę. Średnia w sieci zakładów Mercedesa na świecie to 15 proc.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)