Dziś łatwo o 1500 zł mandatu. Policja zwróci uwagę na konkretne wykroczenia

Dziś łatwo o 1500 zł mandatu. Policja zwróci uwagę na konkretne wykroczenia

Akcja ma poprawić bezpieczeństwo pieszych
Akcja ma poprawić bezpieczeństwo pieszych
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
07.06.2022 09:18, aktualizacja: 13.03.2023 17:02

7 czerwca 2022 roku to dzień ogólnopolskiej akcji policji pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Wzmożonych patroli można spodziewać się szczególnie w okolicach przejść dla pieszych. Nieuważni zapłacą nawet 1500 zł.

"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" to cykliczna akcja polskiej policji, której celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. 7 czerwca 2022 roku funkcjonariusze będą patrolować newralgiczne miejsca, w których często dochodzi do wypadków. To przede wszystkim przejścia dla pieszych i ciągi rowerowe.

Policja zamierza zwracać szczególną uwagę na rażące wykroczenia takie jak wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i tuż przed nim czy omijanie pojazdu, który zatrzymał się, by przepuścić pieszych. To przewinienia drastycznie zwiększające ryzyko potrącenia. Ich popełnienie grozi mandatem w wysokości 1500 zł.

Warto pamiętać, że wielu naruszeń dopuszczają się również piesi, wchodząc na pasy bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd, używając telefonu komórkowego czy ignorując czerwone światło. Funkcjonariusze przyjrzą się także wykroczeniom kierowców wobec rowerzystów, do których dochodzi najczęściej na skrzyżowaniach z ciągami rowerowymi.

Jak wynika z podsumowań wcześniejszych akcji, takie działania są zdecydowanie potrzebne. W ostatniej odsłonie przeprowadzonej 12 maja 2022 roku, w ciągu zaledwie jednego dnia ujawniono aż 1316 wykroczeń, z czego 913 dotyczyły nieprawidłowych zachowań kierowców.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)