Drugi bardzo poważny wypadek Audi! - 24H Le Mans 2011 [wideo] [Aktualizacja]

Drugi bardzo poważny wypadek Audi! - 24H Le Mans 2011 [wideo] [Aktualizacja]

Drugi bardzo poważny wypadek Audi! - 24H Le Mans 2011 [wideo] [Aktualizacja]
Olgierd Lachowski
11.06.2011 21:17, aktualizacja: 07.10.2022 17:53

Prowadzący drugie w klasyfikacji generalnej  Audi numer 1 Mike Rockenfeller miał bardzo poważny wypadek! To już drugie rozbite Audi.

Na 20 minut przed godziną 23 kierujący Audi R18 TDI z numerem pierwszym Mike Rockenfeller miał poważny wypadek na drugim prawym łuku przed zakrętem Indianapolis. Niemiec próbował zdublować Ferrari 458 Italia (prawdopodobnie wóz z numerem 71) sygnalizując manewr najpierw światłami. Niestety kierowca Ferrari, w momencie wyprzedzania, zajechał drogę Audi spychając je na pobocze.

Bolid prześlizgnął się poboczem, następnie przejechał bokiem przed sprawcą kolizji, potem uderzył z impetem w zewnętrzną bandę, aż wreszcie po odbiciu się od niej roztrzaskał się o prawą stronę bandy. Możliwe, że nim ostatni raz auto uderzyło w barierę, kilka razy rolowało.

W tej chwili nie ma dokładnej informacji na temat stanu zdrowia kierowcy Audi, jednak optymistyczna wiadomość jest taka, że Rockenfeller wydostał się sam z pozostałości swojego bolidu.

Postaram się w miarę na bierząco informować o stanie zdrowia Rockenfellera.

Nie wiadomo dokładnie, kiedy wyścig zostanie wznowiony - najpierw muszą zostać naprawione bandy ochronne. Tymczasem wozy poruszają się za samochodem bezpieczeństwa.

Od lat w Le Mans nie było wyścigu z tak strasznymi wypadkami.

Na poniższych wideo widać tylko część tego, co spotkało Rockenfellera.

Aktualizacja

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)