Driftował na zakrętach. Według licznika, jak nic, zbyt długo jeździł na wstecznym

Driftował na zakrętach. Według licznika, jak nic, zbyt długo jeździł na wstecznym

Kierowca BMW zapłaci 1100 zł mandatu
Kierowca BMW zapłaci 1100 zł mandatu
Źródło zdjęć: © fot. KPP Piaseczno
Anna Piątkowska-Borek
18.01.2022 18:35, aktualizacja: 14.03.2023 13:39

Ćwiczył poślizg kontrolowany na drodze. Policjanci wlepili mu mandat, ale odkryli coś jeszcze.

Patrol z Piaseczna zatrzymał do kontroli kierowcę BMW. Ten wzbudził zainteresowanie funkcjonariuszy swoją jazdą, driftując na kolejnych zakrętach.

"Na drodze publicznej próbował on doskonalić jazdę w poślizgu – podaje asp. Magdalena Gąsowska z KPP w Piasecznie. – To kolejny już przykład kierowcy, który drogę publiczną myli z torem wyścigowym" – dodaje. Dodatkowo na niebezpieczną przejażdżkę 25-latek zabrał pasażerkę. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa na drodze publicznej nałożono na niego mandat w wysokości 1100 zł.

To jednak nie wszystko. Policjanci zauważyli również nieprawidłowe wskazanie stanu licznika. Okazało się, że liczba kilometrów, jakie w podczas kontroli wyświetlał drogomierz, różni się znacząco od danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Jak podaje KPP w Piasecznie, podczas ostatniej wizyty na stacji diagnostycznej stan licznika był o ponad 27 tys. km wyższy.

Policja rozpoczęła czynności, by potwierdzić, kto jest odpowiedzialny za "kręcenie" licznika. Jest to przestępstwo, za które grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)