Zmiana na stacjach. Takich cen dawno nie było

Zmiana na stacjach. Takich cen dawno nie było

Cena benzyny spada, ale ON stanął w miejscu
Cena benzyny spada, ale ON stanął w miejscu
Źródło zdjęć: © fot. autokult.pl
Marcin Łobodziński
29.07.2022 08:19, aktualizacja: 13.03.2023 16:26

Spadkowy trend utrzymujący się od tygodni doprowadził do sytuacji, kiedy korzystając z promocji już można kupić benzynę po 7 zł za litr, a ma być jeszcze taniej. Już od przyszłego tygodnia na rachunkach pojawi się na początku cyfra 6. Szkoda, że nie na pylonach.

Zdaniem analityków paliwowych z e-petrol.pl benzyna może kosztować od 1 sierpnia 7,17-7,32 zł za litr, co oznacza, że korzystając z licznych zniżek na stacjach zatankujemy za mniej niż 7 zł. Dlatego kwoty z 6 z przodu pojawią się tylko na rachunkach, ale raczej nie należy się ich spodziewać na pylonach.

Prognozy są o tyle optymistyczne, że przy cenie 7,17 zł/l i skorzystaniu ze zniżki w wysokości 30 gr zatankujemy za 6,87 zł/l. Takich cen nie było już dawno, choć oczywiście brakuje jeszcze złotówki mniej by osiągnęły poziom, do jakiego byliśmy przyzwyczajeni przed falą podwyżek.

Gorzej wygląda sytuacja właścicieli diesli, ponieważ olej napędowy stanął w miejscu, w okolicy 7,50 zł za litr. Przewidywane na przyszły tydzień ceny to 7,47-7,59 zł/l. Podobnie jest z LPG, które obecnie kosztuje średnio w kraju 3,35 zł/l, a ma kosztować w przedziale 3,33-3,42 zł/l.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)