Cieszmy się tańszym paliwem, bo ceny znów pójdą w górę

Cieszmy się tańszym paliwem, bo ceny znów pójdą w górę

Benzyna tanieje od tygodni. Ten trend może się niebawem odwrócić
Benzyna tanieje od tygodni. Ten trend może się niebawem odwrócić
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Marcin Łobodziński
28.07.2022 06:27, aktualizacja: 13.03.2023 16:27

Ostatnie tygodnie pozwalały z optymizmem patrzeć na pylony przy stacjach paliw. Nieduże, ale ciągłe spadki cen doprowadziły do tego, że obecnie można kupić benzynę za 7 zł za litr. To może jednak nie potrwać zbyt długo.

Obecnie benzynę bezołowiową można kupić średnio po 7,32 zł za litr, przy czym uwzględniając 30-groszowe zniżki w kilku sieciach da się zapłacić nawet 7 zł. Olej napędowy jest trochę droższy, bo średnia jego cena w kraju to 7,52 zł.

Eksperci z e-petrol nie mają wątpliwości co do tego, że benzyna jeszcze może stanieć, choć prognozują nieduże wzrosty cen oleju napędowego. Niestety co do benzyny cieszyć możemy się tylko krótkoterminowo.

Jesteśmy bowiem po dwutygodniowym trendzie spadkowym w hurtowniach. Ceny "zjechały" z poziomu ok. 7000 zł za metr sześcienny do blisko 6400 zł. Jednak już teraz widać odbicie i w ciągu tylko jednego dnia paliwo to podrożało o 100 zł. W górę poszedł też olej napędowy.

Wszystko więc wskazuje na to, że jeszcze tydzień, może dwa, będziemy się cieszyć "tanim" paliwem, które może być jeszcze tańsze dzięki rabatom. Natomiast w dłuższym okresie ceny wzrosną.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)