Czy tak będzie wyglądać nowa Dacia Logan?

Czy tak będzie wyglądać nowa Dacia Logan?

Czy tak będzie wyglądać nowa Dacia Logan?
Piotr Wereszczyński
21.08.2012 18:00, aktualizacja: 12.10.2022 16:56

Wyciekły pierwsze prawdopodobne zdjęcia Dacii Logan drugiej generacji. Wszystko wskazuje na to, że auto poza przyzwoitą ceną będzie mogło się pochwalić niezłym wyglądem i ciekawym wyposażeniem.

Wyciekły pierwsze prawdopodobne zdjęcia Dacii Logan drugiej generacji. Wszystko wskazuje na to, że auto poza przyzwoitą ceną będzie mogło się pochwalić niezłym wyglądem i ciekawym wyposażeniem.

Debiut rynkowy Dacii Logan przypadł na rok 2004. Marka wskrzeszona przez firmę Renault od początku zajmowała się produkcją tanich, solidnych aut, głównie jako alternatyw dla samochodów używanych. Niska cena miała być gwarantem sukcesu i rzeczywiście plan Francuzów wypalił. Miała ona jednak swoje złe strony.

Nowy samochód z gwarancją jest ciekawym zamiennikiem nawet dla lepiej wyposażonego auta używanego. Za podobne pieniądze klient dostaje konstrukcję młodszą i zazwyczaj nie musi się martwić utratą wartości. Problem pojawia się w momencie, gdy w nowym samochodzie brakuje podstawowego wyposażenia, a wykonanie stoi na niższym poziomie. I tak właśnie było z Loganem. Galeria zdjęć, jaka przedostała się do Internetu, ukazuje jednak auto zupełnie odmienne od poprzednika. Bogate wyposażenie z pewnością pozwoli nowemu Loganowi nie tylko skutecznie zastąpić auto używane, ale również powalczyć z droższymi fabrycznie nowymi konkurentami. Czy na pewno?

429592344145588140

Logan widoczny na zdjęciach wyposażony jest w wiele udogodnień, których próżno szukać u poprzednika. Wóz wygląda dużo ciekawiej, a jeżeli wierzyć fotografiom, na pokładzie znajdzie się nawet miejsce na wbudowaną nawigację. Wszystko wskazuje na to, że Renault zmieniło strategię rozwoju modelu, tworząc tani, ale konkurencyjny samochód np. dla młodej rodziny. Moim zdaniem ciekawym rozwiązaniem byłoby zbudowanie auta tańszego niż obecny Logan z ubogim wyposażeniem, ale długą listą opcji.

Spoglądając na zdjęcia, nietrudno dojść do wniosku, że nowy Logan będzie dostępny również ze znaczkiem Renault. Zdradza to nie tylko bogate wyposażenie, ale również silniki. Mówi się, że pod maską Dacii będą pracować niewielkie, turbodoładowane, nowoczesne jednostki, które zastąpią leciwe wolnossące motory benzynowe. Auto powinno zadebiutować już niebawem.

Źródło: zr.ru

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)