Cupra Formentor VZ5 w nowej edycji. Jest jeszcze bardziej limitowana

Cupra Formentor VZ5 w nowej edycji. Jest jeszcze bardziej limitowana

Cupra Formentor VZ5 BAT
Cupra Formentor VZ5 BAT
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Cupra
Kamil Niewiński
31.08.2023 13:30, aktualizacja: 31.08.2023 14:03

Cupra Formentor VZ5 otrzymała nową limitowaną wersję. Może ona pochwalić się unikalnymi rozwiązaniami designerskimi, a także dość mały nakład, a przecież mówimy o modelu, który sam wyprodukowany zostanie w ograniczonej liczbie.

Cupra Formentor VZ5 BAT, bo tak nazywa się nowe wydanie sportowej wersji hiszpańskiego bestsellera, to przede wszystkim skupienie się na akcentach wizualnych. Kolorystyka opiera się na ciemniejszych barwach, co nie tylko dodaje całemu autu mroczności, ale również i drapieżności. 

Dla przykładu z zewnątrz zdecydowano się na zastosowanie wielu czarnych elementów, chociażby przy wykańczaniu relingów dachowych, grilla, ramy czy felg. Osłony lusterek wykonane zostały z włókna węglowego, zaś rura wydechowa pokryta została kolorem Cerakote przypominającym brudne złoto. Wszystkie logotypy marki i modelu przeszły również chromowanie na ciemno.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W środku otrzymaliśmy zaś jeszcze więcej chromów, na przykład przy nawiewach czy konsoli centralnej. VZ5 BAT otrzymał również fotele kubełkowe, co tylko podkreśla jego sportowy charakter. Osiągi jednak się nie zmieniły - 5-cylindrowa jednostka 2.5 TSI nadal oferuje 390 KM i 480 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Cupra Formentor VZ5 BAT
Cupra Formentor VZ5 BAT© Materiały prasowe | Cupra

Cupra Formentor VZ5 BAT wyprodukowana zostanie w nakładzie zaledwie 500 sztuk, co stanowi lekko ponad 7 proc. całej produkcji Formentora VZ5. Jego produkcja bowiem według informacji producenta z Półwyspu Iberyjskiego ma ograniczyć się do liczby 7000 egzemplarzy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)