Continental wznawia produkcję w Rosji. Tłumaczy to dobrem pracowników

Continental wznawia produkcję w Rosji. Tłumaczy to dobrem pracowników

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Continental
Aleksander Ruciński
20.04.2022 07:15, aktualizacja: 14.03.2023 12:29

Niemiecki producent opon Continental oficjalnie wraca do Rosji. Firma wznawia produkcję w podmoskiewskiej Kałudze. Jest to podobno rozwiązanie tymczasowe podyktowane troską o dobro pracowników.

W obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i wywołanych nią sankcji większość europejskich firm zdecydowało się wstrzymać działalność lub wycofać z Rosji. Na liście był również niemiecki Continental, który jednak postanowił zmienić strategię. We wtorek 19 kwietnia 2022 roku firma ogłosiła, że wznowi produkcję w Kałudze.

Informacja została opublikowana w formie oficjalnego oświadczenia zawierającego również uzasadnienie tej kontrowersyjnej decyzji. "Naszym pracownikom i menedżerom w Rosji grożą poważne konsekwencje karne, jeśli powstrzymamy się od zaspokajania lokalnego popytu" - czytamy w treści.

Firma nie precyzuje jednak o jakie konsekwencje karne chodzi. Możliwe, że ma to związek z wcześniejszymi zapowiedziami przedstawicieli rosyjskich władz, którzy wyrażali gotowość do przejęcia aktywów przedsiębiorstw wstrzymujących działalność.

Continental podkreśla, że wznowienie produkcji to rozwiązanie tymczasowe, które nie jest podyktowane chęcią zwiększenia zysków. Fabryka w Kałudze nie będzie wykorzystywać pełni możliwości produkcyjnych. Nie wyklucza się też cyklicznych przerw w działalności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)