Cięcie kosztów w Volkswagenie może dotknąć pracowników administracyjnych

Volkswagen Wolfsburg
Volkswagen Wolfsburg
Źródło zdjęć: © wikimedia
Aleksander Ruciński

13.11.2023 10:02, aktual.: 17.01.2024 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Volkswagen wdraża w życie plan redukcji wydatków, który ma pozwolić na zaoszczędzenie 10 mld euro przed 2026 rokiem. Jak informują niemieckie media, cięcia mogą zaowocować redukcjami etatów.

Niemiecki magazyn "Handelsblatt", powołujący się na wewnętrzny podcast koncernu Volkswagena, poinformował o możliwych zwolnieniach w działach administracji koncernu.

Koszty personelu administracyjnego zostaną zredukowane o jedną piątą przed 2026 rokiem i mogą wiązać się ze zwolnieniami - wynika z rozmowy przeprowadzonej pomiędzy Gunnarem Kilianem, szefem kadr koncernu, a Thomasem Schaeferem, szefem marki Volkswagen.

Jak przypomina "Handelsblatt", Volkswagen zatrudnia około 40 tys. pracowników administracyjnych. Jedna piąta z nich to blisko 8 tys. osób. Przedstawiciele koncernu na razie nie skomentowali tych doniesień. Wiadomo jednak, że Volkswagen nie jest jedyną firmą w branży motoryzacyjnej, stojącą przed finansowymi wyzwaniami.

W ostatnich kilkunastu miesiącach przed podobnym dylematem stanął Ford, który również był zmuszony do rozstania się z częścią pracowników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)