Christian Von Koenigsegg jeździ mazdą mx-5. Kupił ją, gdy miał 19 lat

Christian Von Koenigsegg jeździ mazdą mx‑5. Kupił ją, gdy miał 19 lat

Koenigsegg ma MX-5 od wczesnej młodości
Koenigsegg ma MX-5 od wczesnej młodości
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Koenigsegg, Mazda
Aleksander Ruciński
10.02.2023 09:44, aktualizacja: 10.02.2023 11:42

Wszyscy kochają MX-5. Mały roadster przez lata podbił serca ponad miliona klientów z całego świata. Jak się okazuje, są wśród nich także zapaleni petrolheadzi, którzy na co dzień obcują ze znacznie mocniejszymi maszynami.

Przykład? Christian Von Koenigsegg. Człowiek, który stoi za najbardziej ekstremalnymi drogowymi pojazdami tego świata zdradził w niedawnym wywiadzie dla "Top Geara", że ma wyjątkową słabość do Mazdy MX-5.

Na pytanie o to, do którego auta zatankowałby ostatni bak paliwa , odpowiedział, że do MX-5 - Mam ją odkąd skończyłem 19 lat - wyjaśnił. - Jeżdżę nią głównie latem, ale zabieram też na przejażdżki mniej więcej raz w tygodniu.

Koenigsegg podkreślił, że miał przerwę w posiadaniu miaty. Sprzedał ją kilka lat po zakupie, lecz później z powrotem odkupił. Od tego czasu jeździ nią regularnie, podobnie jak innymi swoimi autami.

Szef szwedzkiej marki słynącej z ekstremalnie drogich projektów nie po raz pierwszy przyznał, że ma słabość do tańszych aut. Niejednokrotnie wyrażał podziw np. dla Chevroleta, którego Corvette łączy świetne osiągi z niską ceną. Do niedawna w garażu Koenigsegga parkował też GR yaris.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)