Christian von Koenigsegg sprzedaje swojego GR yarisa. Jacyś chętni?

Toyota GR yaris Christiana von Koenigsegga
Toyota GR yaris Christiana von Koenigsegga
Źródło zdjęć: © fot. Collecting Cars
Aleksander Ruciński

26.06.2022 10:27, aktual.: 13.03.2023 16:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na co dzień projektuje i tworzy najszybsze hiperauta świata, a mimo to postanowił kupić małą toyotę. Nie jeździł nią jednak długo. Teraz to gratka dla kolekcjonerów.

GR Yaris to świetny samochód, doceniany również przez tych, którzy na co dzień mają dostęp do znacznie mocniejszych maszyn. Przykład? Właściciel i założyciel marki Koenigsegg, który kupił sobie piękny, czarny egzemplarz. Zrobił nim nieco ponad 10 tys. km, a teraz wystawił na sprzedaż. To nie lada gratka nie tylko dla wielbicieli GR Yarisa, ale i fanów genialnego Szweda.

Samochód został wystawiony za pośrednictwem portalu Collecting Cars. Jak dowiadujemy się z ogłoszenia, został zarejestrowany w Szwecji w grudniu 2020 roku i jest w dobrym stanie technicznym. Jedyna wada to odpryski na masce, które rzucają się w oczy głównie z uwagi na czarny lakier.

Toyota GR Yaris
Toyota GR Yaris© fot. Collecting Cars

Koenigsegg skonfigurował egzemplarz z opcjonalnym pakietem Circuit Pack, w skład którego wchodzą m.in. czerwone zaciski hamulcowe, 18-calowe, kute felgi, dyferencjały o ograniczonym uślizgu czy jeszcze ostrzej zestrojone zawieszenie. I choć osiągi nie dorównują żadnemu modelowi Koenigsegga, zdecydowanie robią wrażenie - pierwsza setka pojawia się na liczniku po 5,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 230 km/h.

Cena? GR Yarisy zazwyczaj zmieniają właścicieli za około 40-45 tys. euro. Obecnie najwyższa oferta to 35 250 euro, lecz w momencie powstania tego tekstu do końca aukcji pozostało jeszcze ponad 30 godzin.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)