Chevrolet Camaro Z/28.R. – seryjny, ale wyścigowy

Chevrolet Camaro Z/28.R. – seryjny, ale wyścigowy

Chevrolet Camaro Z/28.R.
Chevrolet Camaro Z/28.R.
Wojciech Kaczałek
23.01.2014 13:49, aktualizacja: 08.10.2022 09:45

Twórcy Chevroleta Camaro w wersji Z/28.R. opisują auto jako najbardziej seryjny model spośród pojazdów wyczynowych.

Jak mówi dyrektor Chevrolet Racing Mark Kent: "Poza wymaganym przez organizatora wyposażeniem i specjalistycznymi komponentami zawieszenia potrzebnymi do rywalizacji w wyścigach długodystansowych Z/28.R. jest tak bliski wersji produkcyjnej, jak to tylko możliwe".

Chevrolet Camaro przeznaczony do ścigania ma taki sam pakiet aerodynamiczny jak sprzedawana w salonach odmiana Z/28. Bez zmian pozostał także silnik.

Auto jest napędzane przez jednostkę V8 o pojemności 7,0 l. Rozwija ona moc 505 KM, a jej maksymalny moment obrotowy to 652 Nm. Motor jest sprzężony z 6-biegową skrzynią manualną.

Chevrolet Camaro Z/28.R. będzie wykorzystywany przez zespoły Stevenson Motorsports i CKS Autosport. Będzie rywalizował w IMSA Continental Tires SportsCar Challenge. Jest to seria, która od tego sezonu będzie towarzyszyć zawodom United SportsCar Championship, które powstały z połączenia Rolex Series i American Le Mans Series.

Camaro zadebiutuje w najbliższy weekend 25-26 stycznia. Wyczynowe egzemplarze wystartują w trwającym 2,5 godz. wyścigu poprzedzającym 24-godzinne zmagania na torze Daytona.

Chevrolet Camaro Z/28.R. - galeria zdjęć

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)