Cherry zatrudniło stylistę Porsche

Cherry zatrudniło stylistę Porsche26.02.2013 14:30
Cherry QQ
Cherry QQ
Wojciech Kaczałek

Chińskie Chery International zatrudniło Hakana Saracoglu, który pracował nad wyglądem m.in. Porsche 918 Spyder.

Hakan Saracoglu rozpoczął karierę w Fordzie, gdzie działał w zespołach odpowiedzialnych za Pumę, Focusa II i Mondeo III. Turek w 1998 r. przeniósł się do Porsche. Na swoim koncie ma projekty takich aut, jak Boxster i Cayman 2. generacji czy 997 GT2. Był też odpowiedzialny za najnowsze dzieło niemieckiej firmy, czyli 918 Spyder, supersamochód o napędzie hybrydowym.

Hakan Saracoglu
Hakan Saracoglu

Teraz 47-latka skusiło Cherry. Hakan Saracoglu będzie dyrektorem ds. projektów w centrum designu z siedzibą w Szanghaju. Ma sprawić, że klienci przestaną postrzegać Cherry przez pryzmat takich modeli, jak QQ, który był podróbką Daewoo Matiza. Chińskie przedsiębiorstwo jest współwłaścicielem marki Qoros, która ma pokazać w Genewie trzy samochody skrojone pod europejskie gusta.

Chińscy producenci coraz częściej zatrudniają doświadczonych designerów, oferując im nawet trzykrotnie wyższe pensje niż firmy europejskie czy amerykańskie. Dzięki temu Beijing Automotive Group przekonało do siebie Leonarda Fioravantiego (twórcę np. Ferrari F40). Z Volvo do Gelly przeszedł Peter Horbury, a Andreas Deufel porzucił Mercedesa na rzecz Great Wall.

Źródło: Automotive NewsWCF

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)