BMW M3 Touring prawie gotowe. To pierwsza taka wersja w historii

BMW M3 Touring prawie gotowe. To pierwsza taka wersja w historii

BMW M3 Touring już w drodze
BMW M3 Touring już w drodze
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / BMW
Aleksander Ruciński
24.01.2022 09:13, aktualizacja: 14.03.2023 13:36

W 2022 roku BMW obchodzi 50-lecie istnienia sportowej dywizji M. Z tej okazji na rynek trafi wiele wspaniałych modeli, lecz najciekawszym z nich wydaje się M3 Touring. Producent po raz pierwszy w historii postawił na wersję kombi.

BMW M3 - w przeciwieństwie do konkurencyjnego Audi RS4 i Mercedesa-AMG C 63 - nigdy oficjalnie nie doczekało się wersji kombi. W generacji E46 powstał co prawda koncept, ostatecznie jednak nie trafił on do produkcji. Teraz ma się to zmienić.

Najnowsze M3 w wydaniu kombi jest już praktycznie gotowe. Zakamuflowane egzemplarze są obecnie testowane na zamarzniętych jeziorach w Szwecji. BMW oficjalnie pochwaliło się fotografiami w mediach społecznościowych.

Jeśli wierzyć zapowiedziom, auto zadebiutuje w najbliższych miesiącach. Co ważne, nadwozie kombi nie będzie tu jedyną nowością. Zgodnie z przewidywaniami w planach są też delikatne modyfikacje wyglądu, wyposażenia i multimediów - mówiąc krótko - debiut Touringa nałoży się z faceliftingiem modelu, a podobne zmiany zostaną zaimplementowane również w sedanie i odmianach cywilnych.

Niestety konkretne daty wciąż pozostają tajemnicą. Chętni na szybkie kombi z Bawarii muszą uzbroić się w cierpliwość. Warto jednak wspomnieć, że poza M3 Touring w najbliższych kilkunastu miesiącach do gamy dołączy również nowe M2 i dwumiejscowe M4 CSL.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)