BMW E36 M3 Paula Walkera zostało sprzedane za 1,5 mln złotych

BMW E36 M3 Paula Walkera zostało sprzedane za 1,5 mln złotych

M3 Lightweight wyróżnia się białym lakierem i kolorowymi szachownicami zdobiącymi nadwozie.
M3 Lightweight wyróżnia się białym lakierem i kolorowymi szachownicami zdobiącymi nadwozie.
Źródło zdjęć: © fot. Barett Jackson
Aleksander Ruciński
21.01.2020 09:15, aktualizacja: 22.03.2023 16:39

Aktor Paul Walker, znany z Szybkich i Wściekłych, zginął tragicznie ponad 6 lat temu, pozostawiając po sobie imponującą kolekcję wspaniałych samochodów. Wiele z nich do tej pory nie zmieniło właściciela, choć nie można tego powiedzieć o BMW E36 M3 Lightweight, które właśnie sprzedano za równowartość 1,5 mln złotych.

Dom aukcyjny Barett Jackson pośredniczy w sprzedaży kolekcji Paula Walkera składającej się z naprawdę wspaniałych aut. Walker posiadał m.in. Audi S4 z 2000 roku, Chevroleta Chevelle z 1964 roku, Forda Bronco i Mustanga, czy Nissana Skyline. Miał też BMW -

dwa E30 oraz pięć E36. Jedno z nich właśnie zmieniło właściciela za imponującą kwotę 1,5 mln dolarów.

To wersja M3 Lightweight, która doczekała się zaledwie 120 egzemplarzy. Jak sama nazwa wskazuje, mamy tu do czynienia z odchudzonym wydaniem legendarnego coupe z Bawarii. To samochód stworzony wyłącznie z myślą o radości z jazdy - surowy, prosty i wystarczająco mocny, by zapewnić uśmiech na twarzy.

Odmiana Lightweight waży o około 90 kg mniej niż standardowe M3 i jest dość spartańsko wyposażona. Nie znajdziecie tu klimatyzacji, czy nawet radia. Są za to lekkie felgi o średnicy 17-cali, lakier Alpine White i kolorowa szachownica wyróżniająca to wydanie. Co ciekawe, moc także jest niższa niż w przypadku typowego M3. Sześciocylindrowy, wolnossący silnik o pojemności 3 litrów generuje tu 243 KM.

Obraz
© mat. prasowe

Ponadto auto wyróżnia się 5-biegową, manualną przekładnią ze skróconymi przełożeniami, pozwalającymi osiągać setkę w 5,8 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi natomiast 233 km/h. Nie da się więc ukryć, że jest to wersja stworzona raczej z myślą o wyścigach na 1/4 mili niż szybkiej jeździe po autostradach. Pewnie dlatego trafiła wyłącznie na rynek USA.

Prezentowany egzemplarz przez całe swoje życie przejechał tylko 5 tysięcy mil, czyli nieco ponad 8 tysięcy km. Z uwagi na świetny stan techniczny i bogatą historię, kwota, za jaką zmienił właściciela nie jest niska. To równowartość 1,5 mln dolarów. Za parę lat wartość M3 Lightweight powinna jeszcze wzrosnąć.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)