BMW M2 mocniejsze niż M4 dzięki Mcchip-DKR

BMW M2 mocniejsze niż M4 dzięki Mcchip-DKR

BMW M2 mocniejsze niż M4 dzięki Mcchip-DKR
Aleksander Ruciński
12.10.2016 13:47, aktualizacja: 01.10.2022 21:43

Trzylitrowa, rzędowa szóstka drzemiąca pod maską BMW M2 z pewnością nie daje powodów do narzekań. Jeśli jednak komuś nie wystarcza 370 KM, zawsze może zgłosić się po pomoc do tunera takiego jak chociażby Mcchip-DKR

Ten uznany specjalista w temacie chiptuningu i nie tylko, wziął niedawno na warsztat najmniejsze coupe BMW. Auto otrzymało solidny zastrzyk mocy, który pozwoli wyprzedzić większe BMW M4. Dzięki zabiegom Mcchip, motor z M2 generuje aż 450 KM mocy i 690 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To więcej niż w seryjnym M4, gdzie wartości te wynoszą odpowiednio 430 KM i 550 Nm.

Jak osiągnięto taki rezultat? Przede wszystkim zwiększono ciśnienie doładowania. Zastosowano także nowy układ dolotowy oraz całkowicie przeprojektowany wydech z katalizatorami o zwiększonej przepustowości. Większa moc wymaga lepszego chłodzenia, dlatego też auto zyskało wydajny intercooler. Na koniec zestrojono wszystko odpowiednio dobraną elektroniką.

Obraz

Dodatkowe 80 KM przekłada się z pewnością na znaczącą poprawę osiągów, choć tuner nie opublikował dokładnych danych. Seryjne M2 osiąga setkę w 4,3 sekundy i rozpędza się do 250 km/h (ograniczenie producenta). W przypadku propozycji Mcchip te wartości powinny być jeszcze bardziej imponujące. Co ciekawe, poza poprawą osiągów, nie zdecydowano się na żadne inne zmiany. Wygląd także pozostał seryjny, co dla większości klientów powinno stanowić zaletę.

Obraz

Chętni na taki zestaw modyfikacji muszą wyłożyć dokładnie 8090 euro, co stanowi równowartość około 34 000 złotych. Niemało, ale z pewnością warto. Koszt zakupu M2 z pakietem tunera to wydatek około 300 000 złotych. To o ponad 40 000 mniej od kwoty jaką trzeba wyłożyć na seryjne M4. Ciekawa alternatywa? Dla fanów małych i narowistych aut z pewnością.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)