Bazowe Porsche 911 z wolnossakiem? Hybryda jest nieunikniona

Bazowe Porsche 911 z wolnossakiem? Hybryda jest nieunikniona

Porsche 911 992 - egzemplarz testowy
Porsche 911 992 - egzemplarz testowy
Źródło zdjęć: © WP Autokult | Mariusz Zmysłowski
Mateusz Lubczański
10.02.2023 12:48

Ale ten czas leci! Ledwo opisywaliśmy debiut Porsche 911 generacji 992, a już na drogach pojawiają się kolejne muły testowe z nowymi rozwiązaniami. Oto, co wiadomo o zbliżającym się liftingu.

Entuzjaści są szczególnie zainteresowani układem hybrydowym, który ma pojawić się w 911. Już Mateusz Żuchowski podczas pierwszych jazd 992 donosił, że konstrukcja jest gotowa na to rozwiązanie, a cały projekt czeka tylko na symboliczne "tak" od szefów z Zuffenhausen. Układ ma przede wszystkim wspierać dynamikę, a nie skupiać się na normach spalin.

Na przyłapanych przez nas mułach testowych widać centralnie umiejscowiony wydech, jednak wyglądający inaczej niż chociażby w wolnossącej, torowej wersji GT3. Pojawiły się plotki, że w gamie może znaleźć się wolnossąca, czterolitrowa jednostka, która będzie pozycjonowana niżej. Wszelkie poszlaki wskazują na motor wykorzystany w Caymanie.

Lifting ma też zlikwidować analogowy prędkościomierz, a całe zegary mają bardziej przypominać te z Taycana. Na zdjęciach widać też, że wlot powietrza na klapie został wyraźnie rozdzielony. Dokładna data premiery nie została potwierdzona, jednak biorąc pod uwagę obecność egzemplarzy testowych, nastąpi ona szybciej, niż później – prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

  • Porsche 911 992 - egzemplarz testowy
  • Porsche 911 992 - egzemplarz testowy
  • Porsche 911 992 - egzemplarz testowy
[1/3] Porsche 911 992 - egzemplarz testowyŹródło zdjęć: © WP Autokult | Mariusz Zmysłowski
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)