Chcecie nowe Maserati A6G/2000 Spyder? Ares Design przychodzi z pomocą

Chcecie nowe Maserati A6G/2000 Spyder? Ares Design przychodzi z pomocą15.12.2020 09:35
Niby oficjalna premiera, a napęd wciąż pozostaje tajemnicą.
Niby oficjalna premiera, a napęd wciąż pozostaje tajemnicą.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Projekt Wami Lalique Spyder będący dziełem firmy Ares Design został zapowiedziany w 2018 roku. Teraz, 2 lata później producent powraca do tematu auta, które jest niczym innym jak współczesnym hołdem dla Maserati A6G/2000 Spyder.

Dany Bahar, szerzej znany światu jako były szef marki Lotus, od 6 lat zarządza własną firmą Ares Design, która tworzy niesamowite projekty inspirowane klasykami motoryzacji. Najnowsze dzieło to Wami Lalique Spyder. Za tą przydługą nazwą kryje się stylowe auto bez dachu, które do złudzenia przypomina Maserati A6G/2000 Spyder stworzone przez studio Frua w latach 50.

Specjaliści z Ares Design zadbali o wysmakowane detale. Nietrudno przejść obojętnie obok owalnej atrapy chłodnicy czy szprychowych felg ubranych w opony z białymi bokami. Na uwagę zasługują też chromowane pałąki za głowami kierowcy i pasażera oraz podwójne końcówki wydechu, również wykończone chromem.

Do klasycznego charakteru pasuje również miękki, składany dach, choć trzeba przyznać, że auto prezentuje się zdecydowanie lepiej, gdy jest on złożony. Wówczas można też bowiem podziwiać wysmakowane wnętrze wykończone skórą i aluminium.

452056285304022639
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Kabina zgrabnie balansuje na granicy klasyki i nowoczesności. Producent obiecuje zupełnie współczesne wyposażenie. Na największą uwagę zasługują jednak kryształy zdobiące m.in. boczki drzwi. Dostarczyła je francuska firma Lalique, co zostało nawet odnotowane w nazwie modelu.

Niestety najważniejsze, czyli napęd, wciąż pozostaje tajemnicą. Pozostaje mieć nadzieję, że niebawem się to zmieni. Na chwilę obecną wiadomo, że powstanie tylko 12 egzemplarzy modelu.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/9]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)