#Lotus Elise

Lotus Elise

Lotus Elise jest sportowym samochodem, którego produkcja trwa od września 1996 r.

  • Lotus Elise to sportowy samochód, którego produkcja trwa od września 1996 r.
  • Opinie o Lotusie Elise właściwie od początku były pozytywne
[1/2] Lotus Elise to sportowy samochód, którego produkcja trwa od września 1996 r.Źródło zdjęć: © [Zdjęcie](https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2011_Lotus_Elise_SC__2012_DC.JPG) autorstwa IFCAR / Wikimedia Commons Domena publiczna

Auto posiada posiada tylko dwa miejsca (dla kierowcy i jednego pasażera), napęd na tył i nieduży silnik umieszczony w centralnej części nadwozia. To wszystko sprawia, że Lotus Elise jest małym i lekkim samochodem, który swobodnie porusza się po drogach.

Poprzednikiem modelu Elise był Lotus Elan.

Lotus Elise - ciekawostki

Projektanci Lotusa potrzebowali około 2,5 roku, aby wcielić swój pomysł na stworzenie modelu Elise w życie. Pierwszy projekt Lotusa Elise powstał bowiem na początku 1994 r.

Opinie o Lotusie Elise właściwie od początku były pozytywne. Dowodem na to jest uznanie krytyków motoryzacyjnych, którzy przyznali temu modelowi tytuł Samochodu Roku 2003. Poza tym dziennikarze słynnego magazynu Top Gear w 2004 r. uznali Lotusa Elise za Najlepszy Samochód Sportowy.

Co ciekawe nazwa modelu Elise wzięła się od imienia Elisa, które nosi wnuczka Romano Atrioliego, właściciela marki Lotus.

Używany Lotus Elise - mały ścigant
Bartosz Pokrzywiński

Używany Lotus Elise - mały ścigant