Anna Gańczarek przed pierwszą rundą RMPST: ambitne cele w nieprzewidywalnych czasach

Anna Gańczarek przed pierwszą rundą RMPST: ambitne cele w nieprzewidywalnych czasach

Anna Gańczarek na RMPST
Anna Gańczarek na RMPST
Źródło zdjęć: © fot. Materiały prasowe
Anna Piątkowska-Borek
02.04.2022 11:10, aktualizacja: 14.03.2023 12:41

Planami na razie nie wybiega w przyszłość. Niemniej ma jasno wyznaczony cel i go realizuje. Anna Gańczarek startuje w zawodach Dacia Duster Cup w ramach Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Pierwszy wyścig w niedzielę 3 kwietnia.

Rozpoczynają się Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych (RMPST) w Drawsku Pomorskim. Tradycyjnie zawodnicy rywalizować będą na poligonie.

W ramach RMPST już po raz trzeci odbędzie się Puchar Dacii Duster. Jest to już szósta edycja zawodów organizowanych przez Hołowczyc Racing. Inaugurację zaplanowano na niedzielę 3 kwietnia.

Dacia Duster Motrio Cup daje każdemu możliwość startu w rajdach cross-country profesjonalnie przygotowanym samochodem. Jak powiedział Krzysztof Hołowczyc, spełniło się jego marzenie o stworzeniu projektu rajdu, w którym będzie mógł wystartować każdy, kto kocha motoryzację, rywalizację i adrenalinę, bez konieczności dysponowania dużym budżetem.

W zawodach startuje Anna Gańczarek, która sukcesy odnosi zarówno na torach, jak i poza nimi.

– Debiut w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych jest dla mnie ogromnym wydarzeniem. Cieszę się, że wystąpię już w "prawdziwym" rajdzie terenowym, w cyklu Dacia Duster Cup w zespole Hołowczyc Racing. Przede mną dwa odcinki po 151 km! – mówi Anna Gańczarek.

Annie Gańczarek kibicuje Wirtualna Polska
Annie Gańczarek kibicuje Wirtualna Polska© fot. Materiały prasowe

Co dalej? Tu zawodniczka jest bardzo ostrożna. Z uwagi na trwającą wojnę w Ukrainie ciężko snuć dalekosiężne plany.

– Ze względu na trudną sytuację nie planuję na razie całego sezonu, chcę jak najlepiej przejechać pierwszą rundę, a później zobaczymy, co dalej. W następny weekend zadebiutuję również w fabrycznej rajdówce – Peugeot 208 R2 podczas pierwszej rundy Tarmac Masters. W obecnych czasach ciężko planować. Chociaż mam jasno wyznaczony cel i jego realizację, to w tym sezonie skupiam się na najbliższych wydarzeniach – wyjaśnia Anna Gańczarek.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)