Alfa Romeo potwierdza sportowy model. Wstępny debiut już w 2023 roku

Alfa Romeo potwierdza sportowy model. Wstępny debiut już w 2023 roku19.08.2022 12:40
Alfa Romeo Diva Concept (2006) - zdjęcie ilustracyjne
Alfa Romeo Diva Concept (2006) - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Alfa Romeo

Alfa Romeo, która niedawno zaprezentowała SUV-a Tonale, nie wyklucza również modeli spoza głównego nurtu. Jak obiecuje sam szef marki, w planach jest stricte sportowy, ekstremalnie drogi model, którego koncepcyjna zapowiedź zadebiutuje niebawem.

Jeszcze kilka lat temu Włosi snuli śmiałe plany na temat ewentualnych następców dla modeli GTV i 8C. Później nadeszła smutna rzeczywistość i konieczność skupienia się na dochodowych modelach. Jeden z nich, Tonale, właśnie zadebiutował. Nie oznacza to jednak, że sportowe projekty odejdą w niepamięć.

Potwierdza to sam Jean-Philippe Imparato, który zdradził kilka szczegółów w niedawnym wywiadzie udzielonym magazynowi Autocar.

– W pierwszej połowie 2023 roku zobaczycie coś, co wpisuje się w kwestię sportowego charakteru – powiedział Imparato. Dodał, że auto będzie dostępne z napędem spalinowym albo elektrycznym. Nie przewidziano pośredniego rozwiązania w postaci hybrydy.

Imparato zdradził również, że nowa propozycja ma czerpać ze stylu retro i być inspirowana kultowym T33 Stradale z końca lat 60 XX wieku. Samochód zobaczymy już niebawem, lecz jest jedno "ale". Wciąż będzie to koncept, choć z dużymi szansami na produkcję.

Podobno już w 2024 lub 2025 roku. Warto jednak pamiętać, że Alfa Romeo nie słynie z dotrzymywania zapowiadanych terminów. Mimo wszystko nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki za ten obiecujący projekt.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)