Aktualizacje dla klientów Škody. Zobacz, jak wiele można zmienić w aucie samym programem

Aktualizacje dla klientów Škody. Zobacz, jak wiele można zmienić w aucie samym programem21.08.2022 08:59
Aktualizacje dla klientów Škody
Aktualizacje dla klientów Škody
Źródło zdjęć: © fot. materiały prasowe / Škoda

Škoda rozpocznie instalację nowej wersji oprogramowania ME3 w modelu Enyaq iV. Dotyczy to też egzemplarzy już odebranych przez klientów. Nowy pakiet optymalizuje zasięg, wydłuży trwałość baterii oraz zwiększy komfort użytkowania.

Klienci nie muszą wiele robić. Lokalny dealer sam się z nimi skontaktuje, by umówić wizytę. W czasie jej trwania – około pięć godzin - bezpłatnie zostaną wprowadzone aktualizacje oprogramowania.

Dzięki nim zostaną poprawione zasięg i komfort użytkowania elektrycznego modelu Enyaq iV. Pojawią się też nowe funkcje wyświetlaczy, systemu infotainment i usług mobilnych Škoda Connect. Po wizycie samochód będzie przystosowany do instalacji większości przyszłych aktualizacji bezprzewodowo – w systemie over-the-air. Największą zaletą może być zwiększona moc ładowania.

Co da aktualizacja?

Škoda zdradza, że będzie to m.in. tryb "battery care", który wydłuży jego żywotność poprzez zmniejszenie poziomu ładowania do 80 proc. Oczywiście użytkownik może naładować baterię do 100 proc., jeśli tylko zechce.

Z nowym oprogramowaniem maksymalna moc ładowania wzrasta do 120 kW dla modeli z akumulatorem o pojemności 62 kWh i do 135 kW dla tych z pojemnością 82 kWh. Aktualizacja systemu zapewnia też zwiększony zasięg dzięki optymalizacji systemu zarządzania akumulatorem.

Jeśli chodzi o wyświetlacze, to grafika ładowania i zasięgu w systemie infotainment zawierać będzie informacje o miejscu docelowym, do którego udaje się kierowca oraz wszelkich koniecznych przystankach na ładowanie w trakcie pokonywania przewidzianej trasy.

Nowe oprogramowanie dostarcza także ulepszony widok w cyfrowym kokpicie, na wyświetlaczu head-up oraz nowy sposób prezentacji poziomu naładowania akumulatora. Zaktualizowana zostanie także kamera cofania – można liczyć na zwiększony kontrast obrazu.

Znany przycisk sterowania Travel Assist na kierownicy będzie po aktualizacji reagował także na wielokrotne naciśnięcia i ma służyć do przełączania pomiędzy dwoma poziomami systemów wspomagania: tempomatem adaptacyjnym i Travel Assist, czyli jazdą po części autonomiczną.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)