75-latek jest zmorą piratów drogowych. Złożył już ponad 4 tys. donosów

75-latek jest zmorą piratów drogowych. Złożył już ponad 4 tys. donosów

75-latek od kilkunastu lat fotografuje i nagrywa piratów drogowych
75-latek od kilkunastu lat fotografuje i nagrywa piratów drogowych
Źródło zdjęć: © autokult | Mariusz Zmysłowski
25.04.2023 19:17, aktualizacja: 28.04.2023 12:25

Ten senior jest prawdziwym utrapieniem niefrasobliwych kierowców. 75-letni pan Roman z Łodzi od kilkunastu lat donosi policji na osoby, które łamią prawo.

Pan Roman z Łodzi to człowiek, który za cel obrał sobie pilnowanie prawa i porządku w ruchu drogowym. 75-letni mężczyzna już od 14 lat fotografuje i nagrywa niefrasobliwych kierowców, a materiały dowodowe przekazuje policji.

Mieszkaniec Łodzi zwraca uwagę na wszystkich kierowców, którzy łamią prawo – jeżdżą bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, nie stosują się do znaków drogowych, mijają skrzyżowania na czerwonym świetle albo na zebrze nie przepuszczają pieszych.

Łódzki "stróż prawa" nie ma ustalonego schematu działania. Na swoje "ofiary" natrafia najczęściej podczas załatwiania spraw na mieście lub odwiedzania bliskich. – Policjanci raczej się nie cieszą na mój widok, bo dokładam im obowiązków. Czasem podpowiedzą jak zebrać materiał, żeby mieli mniej roboty. Ale mamy cichą zasadę, że dziennie nie przynoszę więcej niż pięć donosów – przyznał pan Roman w rozmowie z "Expressem Ilustrowanym".

Do tej pory mężczyzna dostarczył policjantom około 4000 donosów. Jego zdaniem najwięcej błędów jest popełnianych w centrum Łodzi. Większość kierowców po otrzymaniu zawiadomienia od policji o wykroczeniu, od razu przyznaje się do winy. Nie ma się czemu dziwić, są na to przecież niezbite dowody.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (229)