Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021: wybraliśmy 10 najlepszych modeli na rynku

Każdego roku na rynek motoryzacyjny trafiają dziesiątki nowości. I każdego roku my, dziennikarze motoryzacyjni Wirtualnej Polski, przyglądamy się uważnie każdej z nich. Wszystko po to, by móc wybrać te najlepsze. Oto wyniki plebiscytu Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021.

Niepełny skład redakcji Autokult.pl i AutoCentrum.pl

Niepełny skład redakcji Autokult.pl i AutoCentrum.pl (Fot. Konrad Skura)

Biznesowy Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021: Rolls-Royce Ghost

Jakiego samochodu oczekują ludzie biznesu? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy razem z redakcją Money.pl. Nie ma jednak wątpliwości, że gdy mowa o wielkich pieniądzach, to w parze idą również wysokie oczekiwania, a te bez wątpienia spełni Rolls-Royce Ghost.

Kobiecy Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021: Mercedes-Benz GLA

W tej kategorii o pomoc poprosiliśmy redakcję WP Kobieta. Panie w motoryzacji cenią konkrety dużo bardziej niż panowie, a od samochodu wymagają, by łączył ergonomię obsługi z funkcjonalnością i bezpieczeństwem. Choć styl też odgrywa dużą rolę. Każdą z tych cech można znaleźć w Mercedesie-Benz GLA.

Technologiczny Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021: Mercedes-Benz Klasy S

Samochody to dziś coraz częściej "komputery na kołach". Rozbudowane systemy multimedialne czy asystenci wspierający kierowcę odgrywają nie mniejszą rolę przy wyborze auta niż silnik czy zawieszenie. Razem z redakcją WP Technologie szukaliśmy modelu, który wyznaczy nowe standardy w tej dziedzinie i taki jest właśnie Mercedes-Benz Klasy S.

Rodzinny Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021: Kia Sorento

Czy przestronna kabina z dużym bagażnikiem i wysoki poziom bezpieczeństwa może iść w parze z oszczędnym napędem oraz przystępną ceną? Właśnie tego oczekują rodziny, które szukają dla siebie nowego samochodu. I właśnie to znajdą w Kii Sorento.

Sportowy Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021: Toyota GR Yaris

Pod słowem "sportowy" może kryć się wiele aut: od piekielnie szybkich SUV-ów, przez nowoczesne hot hatche, po niezmiennie porywające egzotyczne supersamochody. Kluczowe jest jednak, by taki model dawał jak najwięcej frajdy z jazdy. I w tej kategorii Toyota GR Yaris nie ma sobie równych.

Miejski Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021: Fiat 500

Czasy, gdy samochód do miasta musiał być mały, już dawno minęły. Dzisiaj coraz bardziej liczy się bogate wyposażenie, a kluczowy jest napęd: takie auto musi być oszczędne nie tylko dla portfela, ale też dla środowiska. Konkurencja w tej kategorii była spora, ale to Fiat 500 okazał się najlepszy.

Stylowy Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021: Lexus LC 500 Convertible

Motoryzacja to emocje, a niektóre samochody są w stanie je wywołać nawet wtedy, gdy stoją zaparkowane. Wszystko dzięki pięknym liniom i ponadczasowemu designowi. Bez wątpienia idealnym przykładem kombinacji obu tych cech jest Lexus LC 500 Convertible.

Wnętrze Roku Wirtualnej Polski 2021: Mercedes-Benz Klasy S

Choć przywykliśmy do oglądania aut z zewnątrz, to w ich wnętrzach spędzamy najwięcej czasu, dlatego tak ważna jest odpowiednio zaprojektowana kabina. Idealny projekt w oryginalny sposób łączy wysokiej jakości materiały ze zdobyczami technologii, tak jak robi to Mercedes-Benz Klasy S.

Samochód Roku Wirtualnej Polski 2021: Toyota GR Yaris

Rzadko zdarza się, by jeden model wywołał na rynku tak duże poruszenie jak Toyota GR Yaris. Pokazuje to, że ciągle jest miejsce dla ekscytujących samochodów tworzonych z pasji do motoryzacji. Z kolei kolejki ustawiające się po to auto dowodzą, że nie brakuje osób, które doceniają tak szalone propozycje jak ten sportowy hatchback z Japonii.

Samochód Roku Internautów Wirtualnej Polski 2021: Toyota Highlander

Jak co roku jedną z kategorii oddaliśmy w Wasze ręce. Po przeliczeniu 12 tys. zgłoszeń wynik nie pozostawiał złudzeń. Jako najważniejszą premierę wybraliście Toyotę Highlander, czyli potężnego SUV-a, który łączy komfort i przestrzeń z oszczędnym napędem hybrydowym.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Przed Kubicą kolejna operacja? Popyt na Mazdy stale rośnie Działania "Trasa E-30". We wtorek 15.10 międzynarodowa akcja policji Gemballa i Cayenne - ponownie na ostro 1995 BMW Z18 [zapomniane koncepty] Porsche Taycan z 734 KM i 515 km zasięgu. Wyciekły dane MINI nie spuszcza z tonu - nowa kampania Countrymana! [video] Powiew świeżości - Loder1899 C-Max 2.0 TDCi (2011) Alpine powróci w roku 2015 - pierwsze informacje o aucie drogowym Lotnisko Chopina zza sterów oczyszczarki. Poznaliśmy logistyczny majstersztyk na EPWA Ukraiński sposób na ominięcie wysokich podatków od aut importowanych O tytule zadecyduje wyścig na Interlagos

Popularne w tym tygodniu:

Nowy wymiar przestrzeni. Lexus ES dla kierowców wymagających komfortu Ford odświeżył Focusa. Dostał nową twarz i największy tablet w klasie Zapomnij o "zimówkach". Prognoza pogody jasno pokazuje, jakie opony wybrać Odebrał lamborghini z salonu. Po kilku godzinach zarekwirowała je duńska policja Użytkownicy kupiliby je ponownie. 9 używanych aut dla rodziny, które nie rozczarują Diesel jak benzyna. Ceny paliw na stacjach biją kolejne rekordy Praca marzeń - zapłacą 1000 funtów za obejrzenie wszystkich odcinków "Top Gear" Toyota Mirai pobiła rekord Toyoty Mirai. Bo 1000 km zasięgu to za mało Hyundai postawi na własne półprzewodniki, by w przyszłości być niezależnym od kryzysów Nie wjadą już w Tatry? Zdecydowana decyzja Słowaków Legenda wraca do Polski. Aston Martin ma nowego dystrybutora Ronda w Polsce mogą wyglądać inaczej. Jest propozycja