Samochód Roku Wirtualnej Polski 2018 - oto najlepsi z najlepszych. Poznaj zwycięzców plebiscytu

Jakie były najlepsze samochody, które trafiły w Polsce na rynek w 2018 roku. Spośród 39 zgłoszonych kandydatów wybraliśmy 9 zwycięzców kategorii tematycznych oraz laureata nagrody głównej. W tym roku po raz pierwszy głosować mogliście również wy. Pora poznać wyniki!

Jaguar I-Pace

Jaguar I-Pace (fot. Konrad Skura)

Samochód Roku Wirtualnej Polski — kto startował?

Do plebiscytu importerzy zaproponowali samochody, których premiera rynkowa miała miejsce w roku 2018. Jest to równoznaczne z ogłoszeniem cen w ubiegłym roku. Są to zarówno całkowicie nowe auta, jak i te, które przeszły facelifting. Startowały one w kategoriach tematycznych:

  • Samochód na wielką podróż we dwoje: współczesna interpretacja gran turismo. Samochody, które mają wyrazisty charakter, dają frajdę z jazdy i świetnie nadają się do przejażdżek we dwoje.
  • Samochód na wielką podróż z rodziną: samochody rodzinne, ale nie tylko przestronne. Szukamy wyrazistych modeli z charakterem, dla więcej niż dwóch osób.
  • Samochód na wyjazd na narty: SUV-y, crossovery, kombi i inne samochody, które zabiorą nas i sporo bagażu na przygodę w góry.
  • Torowa rakieta roku: szukamy najlepszego sportowego samochodu roku, ale nie zapominamy o czynniku stosunku zabawy za kierownicą i charakteru do ceny – tutaj wcale nie musi wygrać najszybszy.
  • Samochód przyciągający wzrok na ulicy: najlepiej prezentujący się – to znaczy spektakularny czy elegancki? Klasyczny czy futurystyczny? My decydujemy – wybieramy najpiękniejszy samochód roku.
  • Miejski wojownik: małe gabaryty i miejski spryt, czy może wysoka wydajność hybrydy w korku? W tej kategorii szukamy doskonałego (pod bardzo różnymi względami) samochodu miejskiego.
  • Najspokojniejsze miejsce na świecie: wybieramy perfekcyjnie zaprojektowane, idealne pod względem komfortu i stylistyki wnętrze samochodowe.
  • Jak w domu: czy wnętrze musi być wyrafinowane i luksusowe? Nie zawsze – szukamy tego, które daje użytkownikowi coś ekstra, jest praktyczne, wygodne oraz oferuje ciekawe rozwiązania, niekoniecznie za wysoką cenę.
  • Najlepsza nowa alternatywa dla używanego: Polska jest krajem, który stoi autami używanymi. Szukamy modeli, które są na tyle rozsądnie wycenione, że są w stanie w swoich kategoriach walczyć z modelami używanymi.

Listę kandydatów w poszczególnych kategoriach znajdziesz poniżej:

Samochód Roku Wirtualnej Polski 2018: Na wielką podróż z rodziną

Czy ideałem auta rodzinnego jest przestronny i praktyczny minivan? Rynek pokazuje, że niekoniecznie, a jego miejsce zajmują SUV-y. Jednak i one muszą…

Samochód Roku Wirtualnej Polski 2018: Na wielką podróż we dwoje

Auto, które może wygrać tę kategorię wbrew pozorom nie musi być dwumiejscowe. Ma dostarczyć wrażeń dwójce bliskich sobie osób, które wybiorą…

Samochód Roku Wirtualnej Polski 2018: Samochód na wyjazd na narty

Samochód na narty musi być pojemny, praktyczny, ale też wygodny, aby wielogodzinna podróż upłynęła jak najlepiej. Oznacza, że w tej kategorii…

Samochód Roku Wirtualnej Polski 2018: Torowa rakieta roku

Czysta radość z szybkiej jazdy, choć nie tylko po torze. Konstrukcja, z której wyciskając ostatnie soki będziesz najbardziej zadowolony. Osiągi i…

Samochód Roku Wirtualnej Polski 2018: Przyciągający wzrok na ulicy

Są samochody, za którymi głowy same się odwracają na ulicy. Czasem to kwestia wysublimowanego designu, w innych przypadkach — wręcz szokująco…

Samochód Roku Wirtualnej Polski 2018: Miejski wojownik

Miasto to żywioł wielu samochodów, poddawanych ciężkiej próbie. Jazda w korku, jazda w gęstym ruchu, jazda na krótkich dystansach, parkowanie, walka…

Samochód Roku Wirtualnej Polski 2018: Najspokojniejsze miejsce na świecie

Współczesne samochody chcą wywoływać w nas jak najwięcej emocji, a my tymczasem potrzebujemy spokoju. Na rynku na szczęście cały czas pojawiają…

Samochód Roku Wirtualnej Polski 2018: Jak w domu

Każdy ma własną wizję domu lub mieszkania. Jedni lubią surowy minimalizm, inni przytulne dekoracje i ciepłe klimaty. Miękka kanapa czy twarda sofa?…

Samochód Roku Wirtualnej Polski 2018: Najlepsza alternatywa dla używanego

Nie jest żadną tajemnicą, że Polacy kupują znacznie więcej aut używanych niż nowych. Z tych drugich lwia część trafia do flot. Zatem nowe auto,…

27 marca, podczas gali Press Night, która poprzedza największe targi motoryzacyjne w Polsce - Poznań Motor Show - wręczyliśmy nagrody zwycięzcom. Pora przedstawić najlepszych z najlepszych!

Samochód na wielką podróż we dwoje

Zwycięzca: Jeep Wrangler

Ten wybór to zdecydowanie przewrotne podejście do tej kategorii. Wielka podróż we dwoje wcale nie musi być przejazdem luksusowym gran turismo po czarnych wstęgach asfaltu, wijących się przez Alpy. W kategorii wielka podróż we dwoje postanowiliśmy nagrodzić Jeepa Wranglera, bo emocje, których jest w stanie dostarczyć po zjechaniu z utwardzonych dróg, przewyższają podróż niejednym GT. Wielka podróż we Wranglerze będzie wielka nie tylko ze względu na pokonaną odległość.

Samochód na wielką podróż z rodziną

Zwycięzca: Honda CR-V Hybrid

Honda CR-V Hybrid wzbudziła w nas bardzo dużo emocji. Każdy z nas, który wsiadał za jej kierownicę, był zachwycony doskonałym wyciszeniem i świetnym napędem hybrydowym, działającym w sposób wręcz niezauważalny. SUV Hondy przypadł nam do gustu również ze względu na bardzo przyjemne wnętrze i wysoki komfort jazdy. CR-V Hybrid to naszym zdaniem doskonały samochód dla nowoczesnej rodziny.

Samochód na wyjazd na narty

Zwycięzca: Volkswagen Touareg

Żeby pojechać na narty nie wystarczy tylko duży bagażnik. W tej kategorii nagradzamy też styl samochodu, jego napęd i komfort, jaki zapewnia. Volkswagen Touareg dostarcza to wszystko w najlepszej formie. To nim chcielibyśmy wybrać się w podróż przez ośnieżone góry do najlepszych kurortów narciarskich.

Torowa rakieta roku

Zwycięzca: McLaren 600 LT

Gdy Mateusz Żuchowski wrócił z testów 600 LT na torze, wytoczył argumenty, na które żaden z pozostałych konkurentów nie miał odpowiedzi. Jet to niezwykły model nie tylko z perspektywy czystych osiągów, ale i gigantycznej porcji innowacji i wyrafinowanej myśli, która za nim stoi. To superlekka i supermocna maszyna, zapewniająca rakietowy ciąg i absolutnie perfekcyjne prowadzenie.

Samochód przyciągający wzrok na ulicy

Zwycięzca: Alpine A110

W ubiegłym roku nie brakowało samochodów, za którymi niejedna osoba się obejrzała na ulicy, ale żaden nie wywołuje takiego poruszenia, jak Alpine A110. Francuskie coupé pozwala poczuć się jak celebryta - na każdym kroku czeka ktoś z telefonem, by zrobić zdjęcie tego auta. Przepiękna linia to nowoczesna interpretacja modelu A110 z lat 60. ubiegłego wieku. Wielkie reflektory z przodu oraz charakterystyczny tył łączą się w jedną, spektakularną całość, która wnosi powiew świeżości do świata motoryzacji.

Miejski wojownik

Zwycięzca: Nissan Leaf

Przyjmuje się, że samochód miejski musi być mały, ale w naszym plebiscycie szukamy czegoś więcej niż rozmiaru. Chcemy znaleźć auto, które podchodzi do tematu w nietypowy sposób i takim "mieszczuchem" jest właśnie Nissan Leaf. Elektryczny napęd sprawia, że hatchback nie emituje spalin podczas jazdy, a do tego pozwala na korzystanie z przywilejów, takich jak buspasy czy darmowe parkowanie w mieście. Leaf może też wyręczać kierowcę dzięki systemowi ProPilot, a stanie w korkach umila świetny zestaw audio. Czego chcieć więcej w aucie do miasta?

Najspokojniejsze miejsce na świecie

Zwycięzca: Peugeot 508

Najspokojniejsze miejsce na świecie to kategoria, w której szukaliśmy samochodu, z którego nie chce się wysiadać po trudnym dniu w pracy. Szukaliśmy wnętrza, które zapewnia komfort na wysokim poziomie, daje poczucie bezpieczeństwa, pozwala się zrelaksować i jest doskonale zaprojektowane – nie tylko z troską o bardzo dobrą estetykę, ale i doskonałą ergonomię.

Tytuł najspokojniejszego miejsca na świecie przyznaliśmy w tym roku Peugeotowi 508 z kilku względów. Jednym z kluczowych była bardzo dobra pozycja za kierownicą — to wielka zasługa i-Cockpitu, czyli jedynej w swoim rodzaju koncepcji otoczenia kierowcy, zapewniającej wygodę, pewność chwytu małej, świetnie leżącej w rękach kierownicy i doskonałą widoczność wskaźników oraz drogi. 508 to także bardzo komfortowe zawieszenie, dobre wyciszenie wnętrza i systemy wspomagające kierowcę, w tym bardzo dobrze działający Night Vision, które sprawiają, że po długim dniu w pracy łatwiej będzie się zrelaksować, już w drodze do domu.

Jak w domu

Zwycięzca: Citroën C5 Aircross

Jak w domu to kategoria, która odnosi się nie tylko do komfortu jazdy, ale w znacznej mierze to odczucia w kabinie. Musieliśmy sobie odpowiedzieć na pytanie: czy chciałbym, żeby projektant wnętrza tego auta umeblował mi mieszkanie? Francuzi są w tej materii niezrównani, dlatego zwycięzcą w tej kategorii został Citroën C5 Aircross. Bardzo zgrabne kształty, przyjemne materiały, superkomfortowe fotele — z C5 Aircrossa nie chce się wychodzić!

Najlepsza alternatywa dla auta używanego

Zwycięzca: Skoda Fabia

Ta kategoria należy do jednej z najbardziej wymagających w naszym plebiscycie, bo stanowi odpowiedź na potrzeby bardzo wymagającego, polskiego kierowcy. W kraju, który stoi samochodami używanymi, niełatwo zapewnić dla nich dobrą alternatywę. Zwycięzca tej kategorii musi oferować dużą przestrzeń wewnątrz, atrakcyjny wygląd, możliwie bogate wyposażenie, a to wszystko za rozsądną cenę. W tych kategoriach w tym roku bezkonkurencyjna była Skoda Fabia.

Samochód Roku Internautów Wirtualnej Polski

Zwycięzca: Peugeot 508

Samochód Roku Internautów Wirtualnej Polski to tytuł, który przyznajemy po raz pierwszy. Po kampanii w radiu, prasie i internecie oddaliście ponad 3,2 tys. głosów i napisaliście 400 tys. znaków w wiadomościach uzasadniających wasze wybory. Spośród 39 kandydatów wybraliście samochód, który w 2018 roku był według was premierą najbardziej ekscytującą, wręcz pociągającą.

Samochodem Roku Internautów Wirtualnej Polski został Peugeot 508. Doceniliście między innymi wyjątkowy projekt nadwozia. W uzasadnieniach podkreślaliście też niezwykłe wnętrze 508. Po emocjach, które w ubiegłym roku podczas Geneva Motor Show budziła ówczesna nowość Peugeota, wybór internautów Wirtualnej Polski nie powinien nikogo dziwić.

Samochód Roku Wirtualnej Polski

Zwycięzca: Jaguar I-Pace

Pierwszy samochód elektryczny Jaguara można określić jednym słowem: przełomowy. Z tak dużym zasięgiem pozwala zapomnieć o problemie ładowania i rozkoszować się świetnymi osiągami oraz przestronnym wnętrzem. I-Pace przy tym prowadzi się jak na auto z kotem na kierownicy przystało. Jest precyzyjny i angażujący, a jednocześnie wyjątkowo komfortowy. To wszystko w pięknym nadwoziu zaprojektowanym przez Iana Calluma.

Wnętrze Jaguara I-Pace'a jest doskonale dostosowane do potrzeb kierowcy i pasażerów. Nowoczesny, rozbudowany, ale prosty w obsłudze system infotainment, wysoki komfort podróżowania, zapierające dech w piersiach osiągi przy zerowej emisji. Próżno szukać drugiego takiego samochodu na rynku, dlatego to właśnie Jaguar I-Pace został Samochodem Roku Wirtualnej Polski.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Zobacz, jak wygląda fotelik dziecka po poważnym wypadku. Mocowanie to kluczowa rzecz CEP przygotowywana na profesjonalną rejestrację. Termin zostanie dotrzymany Mercedes-AMG S 65 Final Edition pojedzie 300 km/h. Ostatni z V12 pod maską Cola zamiast benzyny. "Naukowy" eksperyment na wideo Wlał 5 litrów wody do układu wydechowego. Silnik odpalił, ale nie róbcie tego w domu McLaren zbudował Sennę z klocków Lego. Zabierze go do Goodwood Motoryzacyjne mity, w które wciąż wierzymy. Lepiej poznać prawdę Ferrari Portofino Novitec. Upiększony kabriolet ze wzmocnonym napędem Smart ma albo zniknąć, albo być uratowanym przez Geely BMW X2 3D Design. Wygląda jeszcze lepiej Nowe obowiązkowe wyposażenie aut od maja 2022 r. Jest zgoda Mercedes-AMG A35 Sedan oficjalnie. Setka w mniej niż 5 sekund BMW Driving Experience startuje w Polsce. Trenuj bezpieczną jazdę za kierownicą BMW! UFG pomoże poszkodowanym w wypadkach. Przy okazji weryfikuje wypłacane renty Poszerzony Dodge Charger zaprezentowany. Prawdopodobnie trafi do produkcji Niebawem zapomnimy o zmianie czasu na letni. Kierowcy będą mniej senni na drogach "Miękkie" hybrydy w Fieście i Focusie. Ford szykuje garść premier Poznań Motor Show 2019 – gdzie, kiedy, za ile? Podstawowe informacje dla zwiedzających Właściciel tej oryginalnej hondy ma do zapłaty ponad 78 tys. zł za parkowanie Chciałem sprzedać suzuki jimny za 100 tys. zł. "Jeszcze na nim zarobimy" Ferrari P80/C oficjalnie. Torowy potwór na indywidualne zamówienie Włamali się do auta i dostali nagrody. W tym teslę, którą otworzyli Nowe "elektryki" od BMW latają bokami podczas testów na kole podbiegunowym Obowiązkowa jazda na suwak. Będzie problem z egzekwowaniem

Popularne w tym tygodniu:

Zobacz, jak wygląda fotelik dziecka po poważnym wypadku. Mocowanie to kluczowa rzecz Mopar zrobił siedmiolitrowy silnik o mocy 1000 KM. Wyprzedał się w dwa dni Kary za "kręcenie" liczników od 25 maja. Pozostałe przepisy wejdą w życie później Łapał wyciekający olej do brytfanny. Ciekawa kontrola Inspekcji Transportu Drogowego Prowadził pod wpływem alkoholu. Stracił wszystkie kategorie prawa jazdy Polski Triggo wyjeżdża na ulice. W 2020 r. ma trafić do produkcji Nie żyje Niki Lauda. Miał 70 lat Kierowcy skarżą się na ubezpieczycieli. Najnowszy ranking Kierowcy bez uprawnień przyjechali na komendę. Chcieli odebrać auto CEP przygotowywana na profesjonalną rejestrację. Termin zostanie dotrzymany Mercedes-AMG S 65 Final Edition pojedzie 300 km/h. Ostatni z V12 pod maską Policyjna akcja "SMOG". Na celowniku auta z silnikiem Diesla