Volkswagen przekazał 30 Transporterów T6 Straży Pożarnej

Volkswagen przekazał 30 Transporterów T6 Straży Pożarnej08.07.2020 10:57
30 aut trafi do oddziałów OSP w całej Polsce.
30 aut trafi do oddziałów OSP w całej Polsce.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Polskie przedstawicielstwo Volkswagena wspomogło 30 oddziałów ochotniczych straży pożarnych. Do jednostek w całej Polsce trafią 6-osobowe modele Transporter, które z pewnością okażą się przydatnym sprzętem w codziennej służbie.

30 Transporterów T6 z napędem na cztery koła zasili floty ochotniczych straży pożarnych w całym kraju. Za sprawą Volkswagen Financial Services strażacy otrzymają do nieodpłatnego użytku praktyczne auta, które wspomogą ich w działaniach ratunkowych i nie tylko.

Auta są objęte pełnym ubezpieczeniem i bezpłatną opieką serwisową. Jakby tego było mało, strażacy otrzymają też karty paliwowe, pozwalające pokonać 30 volkswagenami nawet 75 tys. km miesięcznie, co daje średnio 2,5 tys. km na każde auto.

"Pojazdy trafią do Ochotniczych Straży Pożarnych w różnych regionach Polski i z różnym stanem dróg. Dlatego ważną cechą tych samochodów, obok przestronnego 6-osobowego nadwozia, jest napęd 4x4. Pozwoli to strażakom pokonać nawet trudny teren czy bezdroża i dotrzeć z pomocą do potrzebujących" – podkreśla Daria Zielaskiewicz z VWFS.

452900237905192559
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Co ważne, w projekt zaangażował się także Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, który zadbał o właściwe wyposażenie wszystkich transporterów - chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa

w czasie pandemii COVID-19. W każdym aucie znajdziemy trójwarstwowe maseczki z filtrem, specjalne kombinezony, rękawiczki, płyny do dezynfekcji, jak również ciśnieniowy opryskiwacz.

Nowe Volkswageny Transportery z charakterystycznymi oznaczeniami zagoszczą w każdym z polskich województw, choć najwięcej aut trafi na Śląsk i Mazowsze, w rejony, które zostały najsilniej dotknięte przez epidemię koronawirusa.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)