11 września akcja policji "Prędkość". Patroli można spodziewać się w całym kraju

11 września akcja policji "Prędkość". Patroli można spodziewać się w całym kraju

Statycznych i dynamicznych patroli można się 11 września spodziewać w całym kraju
Statycznych i dynamicznych patroli można się 11 września spodziewać w całym kraju
Źródło zdjęć: © fot. Policja
Filip Buliński
11.09.2020 06:39, aktualizacja: 22.03.2023 10:19

W piątek, 11 września, policjanci w całym kraju wezmą udział w działaniach kontrolno-prewencyjnych "Prędkość". Koniec tygodnia jest czasem, kiedy wiele osób rusza w trasę i pośpiech sprawia, że zapominają o przepisach. Funkcjonariusze będą jednak zwracali uwagę na wszystkie przewinienia.

Chociaż tegoroczne wakacje zakończyły z bardziej optymistycznymi danymi pod względem liczby wypadków czy ofiar niż w zeszłym roku, policjanci nie rezygnują z okresowych wzmożonych kontroli na drogach. Więcej patroli możemy spodziewać się w piątek, 11 września, podczas ogólnopolskiej akcji "Prędkość".

Jej głównym celem będzie oczywiście zmniejszenie ryzyka wypadków. Niestety nadmierna prędkość jest wciąż najczęstszym powodem zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. Policja zwraca szczególną uwagę, że już nieznaczne przekroczenie dozwolonej prędkości istotnie zmniejsza szanse na przeżycie np. pieszego przy potrąceniu.

Kierowcy w całej Polsce mogą spodziewać się patroli zarówno statycznych, jak i dynamicznych, w tym także w postaci nieoznakowanych radiowozów grup SPEED. Policja ostrzega, że tym, którzy w rażący sposób będą łamali przepisy, grożą nie tylko konsekwencje finansowe, ale także prawne. Funkcjonariusze będą jednak mieli też oko na wszelkie inne przewinienia.

Policja apeluje, by nie tylko przestrzegać narzuconych ograniczeń prędkości, ale także tam, gdzie podpowiada rozsądek, czyli m.in. w rejonach przejść dla pieszych czy skrzyżowań, zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Bezpieczna prędkość nie zawsze jest równoznaczna z dopuszczalną i powinna być uzależniona od natężenia ruchu czy warunków atmosferycznych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)