Został potrącony, bo szedł bez odblasków. Policja udostępnia nagranie

Został potrącony, bo szedł bez odblasków. Policja udostępnia nagranie10.10.2019 10:25
Pieszy na szczęście nie odniósł większych obrażeń.
Pieszy na szczęście nie odniósł większych obrażeń.
Źródło zdjęć: © dolnośląska policja

Odblaski ratują życie. Policja przypomina o tym, jak ważna jest odpowiednia widoczność szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Dowodem jest nagranie z wypadku, do którego najpewniej by nie doszło, gdyby pieszy był widoczny.

Okres jesienno-zimowy obfituje w tragiczne wypadki z udziałem pieszych, którzy zapominają o tym, że bez dodatkowego wyposażenia w postaci kamizelki lub odblasków są zupełnie niewidoczni dla innych uczestników ruchu. Niestety, gdy się o tym przekonują, zazwyczaj jest już za późno.

Policja apeluje, by szczególnie teraz, gdy zmierzch nadchodzi znacznie wcześniej niż latem, a widoczność dodatkowo pogarsza padający deszcz zadbać o to, by być jak najlepiej widocznym. Także w terenie zabudowanym.

O tym, jak może skończyć się nieużywanie odblasków, świadczy powyższe nagranie udostępnione przez dolnośląską policję. Do wypadku doszło w Świdnicy. Pieszy, który szedł poboczem, został potrącony przez samochód skręcający na stację benzynową. Film nagrany z wnętrza pojazdu pokazuje, że kierowca nie miał szans, by uniknąć kolizji.

Pieszy, który ewidentnie zawinił, nie odniósł na szczęście poważniejszych obrażeń. Większość podobnych zdarzeń kończy się jednak tragicznie. Pamiętajmy o tym, wychodząc z domu po zmroku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)