Znamy finalistów konkursu Car Of The Year 2017

Znamy finalistów konkursu Car Of The Year 201728.11.2016 14:25
Znamy finalistów konkursu Car Of The Year 2017

European Car Of The Year to prestiżowy konkurs wyłaniający najlepsze auto spośród tegorocznych premier oferowanych na Starym Kontynencie. Poznajcie siedmiu finalistów, którzy powalczą o najwyższe miejsce na podium.

Spośród kilkudziesięciu premier, do ostatniego etapu zakwalifikowało się siedmiu mocnych zawodników. Każdy z nich ma duże szanse na tytuł. Listę finalistów (w kolejności alfabetycznej) otwiera Alfa Romeo Giulia. Dalej znajdziemy Citroëna C3, Mercedesa klasy E, Nissana Micrę, Peugeota 3008, Toyotę C-HR oraz Volvo S90.

Jak nietrudno zauważyć, aż pięć z siedmiu propozycji to konstrukcje europejskich marek. Dwa auta pochodzą z Japonii, lecz na liście nie znajdziecie żadnej propozycji z Korei, czy Stanów Zjednoczonych. Brakuje także jakiegokolwiek przedstawiciela koncernu Volkswagena. W zamian za to doceniono aż dwóch przedstawicieli francuskiego PSA. Mowa o Peugeocie 3008 i Citroënie C3.

Największym zwycięzcą w długoletniej historii konkursu jest Fiat, który także nie doczekał się tegorocznego reprezentanta. Włosi zwyciężyli aż 9 razy. Ostatnią nagrodę zdobył w 2008 roku za model 500. Niezłym wynikiem 6 zwycięstw może też poszczycić się Renault. Na trzecim miejscu ex aequo plasuje się Ford i Opel z wynikiem 5 zwycięstw. Co ciekawe, żadna z tych marek nie ma w tym roku szans na poprawę ogólnego wyniku.

O przyznaniu nagrody Samochodu Roku 2017 w Europie zadecyduje 58 dziennikarzy związanych z europejskimi mediami motoryzacyjnymi. Wyniki zostaną ogłoszone 6 marca 2017 roku, podczas salonu samochodowego w Genewie. W zeszłym roku tytuł powędrował do Opla Astry. Dwa lata temu zwyciężył Volkswagen Passat, a trzy lata temu Peugeot 308. Kogo obstawiacie w roli tegorocznego faworyta?

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)