Zdemolował auto, po czym sam wezwał policję. Myślał, że w środku jest żona

Zdemolował auto, po czym sam wezwał policję. Myślał, że w środku jest żona

Uszkodzony samochód
Uszkodzony samochód
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
23.08.2022 08:06, aktualizacja: 13.03.2023 16:03

Zniszczył przypadkowy samochód, a następnie wezwał policję, twierdząc, że ktoś w aucie krzywdzi jego żonę. Problem w tym, że samochód był pusty, podobnie jak butelki, które wcześniej opróżnił 67-latek.

W nocy z 18 na 19 sierpnia 2022 roku na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który poprosił o pomoc policjantów z Jeleniej Góry. Przekazał, że stoi przy zaparkowanym aucie, w którym ktoś dopuszcza się przemocy wobec jego żony.

Po przybyciu na miejsce mundurowi natrafili na zgłaszającego uderzającego kamieniem w samochód. Auto miało powybijane szyby i było mocno porysowane. Mimo przybycia policji, mężczyzna kontynuował dzieło zniszczenia, nie reagując na polecenia funkcjonariuszy. Był mocno pobudzony i jak się okazało, nietrzeźwy - badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile.

67-latek tłumaczył, że zniszczył auto, by ukarać mężczyznę, który wewnątrz krzywdził jego żonę. Auto było jednak puste. Delikwent trafił do policyjnego aresztu. Za uszkodzenie mienia grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)