Ukradli 3 auta, zniszczyli je i porzucili. Nastolatkom grozi do 5 lat więzienia

Ukradli 3 auta, zniszczyli je i porzucili. Nastolatkom grozi do 5 lat więzienia

Skradziony citroen został kompletnie rozbity.
Skradziony citroen został kompletnie rozbity.
Źródło zdjęć: © fot. KMP w Rzeszowie
Aleksander Ruciński
06.10.2020 08:30, aktualizacja: 16.03.2023 16:08

18 i 19-latek z Podkarpacia zostali zatrzymani przez dynowską policję w związku z kradzieżą i zniszczeniem 3 aut. Złodzieje rozbili jeden z samochodów, w drugim uszkodzili silnik, a w kolejnym podwozie. Wszystkie auta należały do okolicznych mieszkańców.

W drugiej połowie września 2020 roku funkcjonariusze z komisariatu w podkarpackim Dynowie otrzymali informację o kradzieży citroena w miejscowości Piątkowa. Przyjęli zgłoszenie i zaczęli badać sprawę. Klika dni później doszło jednak do kolejnych kradzieży w okolicy - tym razem łupem złodziei padło audi a4 oraz volkswagen passat.

Szybko jednak udało się wytypować podejrzanych. Właściciel ukradzionego volkswagena przypomniał sobie bowiem, że dzień wcześniej odwiedziło go dwóch młodych mężczyzn - jednego znał z widzenia. Przyjechali białym audi a4, by pożyczyć klucz do śrub. Uczynny sąsiad niedługo potem zorientował się, że poza kluczem z jego posesji zniknął również volkswagen passat.

Samochód zawieszony podwoziem na garbie został porzucony na leśnej drodze. Policjanci zaangażowali w akcję psa tropiącego, który szybko doprowadził ich do pobliskiej posesji, w której mieszkał 19-latek. Młody mężczyzna przyznał się do kradzieży passata oraz dwóch pozostałych aut. Przestępstw dopuścił się wspólnie z 18-letnim kolegą.

Właściciele citroena i audi mieli mniej szczęścia niż posiadacz porzuconego passata. Jak się okazało, francuski kompakt został kompletnie rozbity, a silnik audi wyzionął ducha. Młodzi złodzieje za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)