Zbliża się premiera gry WRC 5 [aktualizacja]

Zbliża się premiera gry WRC 5 [aktualizacja]

Zbliża się premiera gry WRC 5 [aktualizacja]
Źródło zdjęć: © fot. WRC The Official Game
Marcin Łobodziński
21.09.2015 18:32, aktualizacja: 02.10.2022 09:47

Opublikowano datę, a właściwie dwie oficjalne daty premiery najnowszej gry WRC 5.

WRC 5 ma być grą stworzoną od podstaw, a nie jak ostatnie, kopiami poprzednich. Oczywiście będzie dostępna na konsole i PC, a jej stworzeniem zajęły się dwie firmy. Jedną z nich jest Bigben Interactive, wydawca i dystrybutor, druga to studio Kylotonn Games. Co ciekawe, prace nad grą rozpoczęło studio Black Bean Games, ale zostały one przejęte. Milestone pożegnało się z serią WRC.

428099617742417836
© fot. WRC The Official Game / facebook

Gracz dostanie zupełnie nowe odcinki specjalne, bo oczywistością jest, że również samochody w barwach z sezonu 2015. Premiera zaplanowana jest na jesień i wiążą się z nią ogromne oczekiwania. Nowi twórcy mają poprawić wszelkie niedociągnięcia poprzedników, ale wiadomo jak to często jest: huczne zapowiedzi, a na rynku produkt średni. Nie było bowiem jeszcze gry z serii WRC, z której gracze byliby naprawdę w pełni zadowoleni.

Obecnie WRC 5 jest w fazie beta i twórcy zaprezentowali już pierwszy klip. Nagranie prezentuje przejazd Sébastiena Ogiera w swoim Polo WRC po odcinku Rajdu Portugalii. Twórcy informują jednocześnie, że na prezentowanym materiale brakuje m. in. wyświetlacza HUD oraz opisu trasy. Opis ma być niezwykle precyzyjny, by gracz mógł pojechać na limicie nawet bez znajomości odcinków.

Nowa gra WRC 5 ma być dostępna na platformy: Xbox One, Xbox 360, PlayStation4, Playstation3, PlayStationVita i PC.
A zatem twórcy nie odcinają się od graczy, ze starszymi typami konsol.

[aktualizacja 21 września]

Premierę kolejnej odsłony oficjalnej gry Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata przewidziano na 9 i 16 października. Skąd dwie różne daty?

9 października gra zadebiutuje we Francji, w Niemczech i w Belgii. Drugą datę zarezerwowano dla pozostałych krajów europejskich. Producent zapowiedział, że gracz będzie miał do wyboru 20 różnych kierowców z zespołów fabrycznych i prywatnych, a kolejnych 20 z teamów WRC 2. Kolejna 10 zawodników startujących w FIA Junior WRC zamyka listę. Rozgrywka będzie prowadzona w 13 rundach mistrzostw świata, na 65 odcinkach specjalnych. Przypominamy, że to pierwsza gra tej serii przygotowana na najnowsze platformy Xbox i Playstation, ale na rynku pojawią się również wersje na konsole starszej generacji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)