Zatrzymali tira przewożącego podejrzaną konstrukcję. Znaleźli to, czego się spodziewali

Zatrzymali tira przewożącego podejrzaną konstrukcję. Znaleźli to, czego się spodziewali26.03.2022 10:28
Na pomoc przyszli strażacy
Na pomoc przyszli strażacy
Źródło zdjęć: © fot. policja

Policjanci z Kielc pochwalili się spektakularnym uderzeniem w narkotykowy biznes. Wspólnie z gdyńskimi celnikami namierzyli i zatrzymali kierowcę ciężarówki, który w specjalnie przygotowanej konstrukcji przewoził ponad 200 kg narkotyków.

Funkcjonariusze z KWP w Kielcach przy współpracy z pomorskim oddziałem KAS ustalili, że w najbliższym czasie na teren woj. świętokrzyskiego może trafić duża ilość narkotyków. Dzięki wspólnemu działaniu udało się namierzyć podejrzany transport i udaremnić wprowadzenie na rynek ponad 200 kg zakazanych substancji.

Były one przewożone przez 42-letniego kierowcę tira, w naczepie wypełnionej kilkutonową, metalową konstrukcją. Ładunek pochodził z Hiszpanii i na pierwszy rzut oka nie budził podejrzeń. Funkcjonariusze mieli jednak uzasadnione powody, by zajrzeć do środka. Zaczęli od niewielkiego odwiertu i pobrania próbek, które poddano narkotykowym testerem. Wynik był pozytywny.

Na pomoc wezwano więc gdyńskich strażaków, który rozcięli poszycie konstrukcji i wydobyli nielegalne pakunki. Zawierały one łącznie 206 kg marihuany i 18 kg haszyszu. Specyfiki w hurtowych ilościach zostały zabezpieczone przez policję, a 42-latek trafił do aresztu.

Zarekwirowane narkotyki
Źródło zdjęć: © fot. policja
Zarekwirowane narkotyki

Usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przywozu znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)