Kierowca przekroczył prędkość. Pasażer trafi za kratki

Kierowca przekroczył prędkość. Pasażer trafi za kratki

Zdjęcie ilustracyjne niezwiązane z tematem
Zdjęcie ilustracyjne niezwiązane z tematem
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
20.11.2021 08:14, aktualizacja: 14.03.2023 14:20

Żnińscy policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierowca przekroczył prędkość. Jak się okazało, zarówno on, jak i pasażer mieli sporo na sumieniu. Teraz obaj odpowiedzą za swoje przewinienia.

Policjanci ze Żnina postanowili zatrzymać kierowcę volkswagena, który przekroczył prędkość o 31 km/h. Zdarzenie jakich wiele. Pewnie skończyłoby się na mandacie, gdyby nie fakt, że mężczyźni podróżujący autem byli mocno na bakier z prawem.

Podczas kontroli wyszło na jaw wiele ciekawych faktów. Okazało się bowiem, że 32-latek prowadzący volkswagena nie ma uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować również pasażera. Ten jednak próbował wprowadzić ich w błąd, podając dane innej osoby.

W końcu, po przeszukaniu pojazdu, udało się ustalić właściwą tożsamość 29-latka. Mężczyzna okazał się być poszukiwany listem gończym wydanym w kwietniu 2021 roku przez sąd w Inowrocławiu. Jakby tego było mało, w kontrolowanym pojeździe policjanci znaleźli 21 gramów amfetaminy.

Mężczyzn czeka więc surowa kara. Kierowca odpowie najprawdopodobniej za prowadzenie bez uprawnień i posiadanie narkotyków. Pasażer z kolei trafi prosto do jednostki penitencjarnej, w celu odbycia kary, której próbował uniknąć.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)