Za parkowanie zapłacisz w Android Auto. Drugi bank w Polsce wprowadzi taką usługę

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Autokult | Michał Zieliński

27.05.2024 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto to przydatna funkcja pozwalająca integrować smartfona z samochodowymi multimediami i obsługiwać popularne aplikacje z poziomu auta. Liczba funkcjonalności rośnie z roku na rok. Od niedawna możemy np. płacić za parking.

W ubiegłym roku taką możliwość dla użytkowników Android Auto i Apple CarPlay wprowadził ING Bank Śląski. Aplikacja dostępna z poziomu samochodowych multimediów pozwala podejrzeć strefę parkowania, w której się znajdujemy i w razie potrzeby uiścić opłatę za parkowanie.

Jak informuje serwis "cashless.pl", nad podobnym rozwiązaniem pracuje PKO BP, którego aplikacja IKO już niebawem powinna działać na Android Auto, a później także Apple CarPlay.

Szczegóły dotyczące poszczególnych funkcjonalności na razie pozostają nieznane, lecz można podejrzewać, że opłaty za parkowanie będą głównym punktem programu. "Nowa funkcja powinna się znaleźć w wersji aplikacji oznaczonej numerem 3.153. Aktualnie mają trwać testy, a do wszystkich klientów PKO usługa trafić ma lada moment." - informuje "cashless.pl".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)