Podróż z Lublina do Rzeszowa skróci się o połowę. Kierowcy dostali kolejne kilometry S19

Podróż z Lublina do Rzeszowa skróci się o połowę. Kierowcy dostali kolejne kilometry S19

S19 Niedrzwica Duża - Kraśnik
S19 Niedrzwica Duża - Kraśnik
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
23.05.2022 07:34, aktualizacja: 14.03.2023 12:05

Stolice województw lubelskiego i podkarpackiego w końcu zyskały szybkie i bezpieczne połączenie, które znacząco usprawni ruch w południowo-wschodniej Polsce. Mowa o drodze ekspresowej S19, która doczekała się kolejnego odcinka.

Przed majówką GDDKiA informowała o udostępnieniu dla ruchu odcinka Zdziary-Rudnik nad Sanem. Kilka tygodni później oficjalnie dołącza do niego ostatni fragment S19 Lublin-Rzeszów - 20-kilometrowy, między Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem.

Oznacza to, że dwie wojewódzkie stolice zostały oficjalnie połączone ekspresówką, która pozwoli skrócić podróż aż o połowę. Przed rozpoczęciem budowy, przy zwiększonym natężeniu ruchu, trwała ona nawet 3 godziny.

Warto zauważyć, że inwestycja ułatwi wyjazd także w dalsze zakątki Polski. Kierowcy z woj. lubelskiego dotrą teraz szybciej do autostrady A4, a stamtąd do Krakowa czy Katowic. Mieszkańcy Podkarpacia zyskają natomiast znacznie sprawniejsze połączenie z Warszawą.

Ostatni odcinek S19 Lublin-Rzeszów jest najdłuższym spośród sześciu wybudowanych w woj. lubelskim. W ramach inwestycji poza jezdnią powstało też m.in. 17 obiektów inżynierskich, w tym 12 wiaduktów, dwa przejścia dla dużych zwierząt, most i dwie kładki.

Mapa inwestycji
Mapa inwestycji© fot. GDDKiA

Wspomniany fragment jest częścią szlaku międzynarodowego Via Carpatia, łączącego północny wschód z południowym wschodem Polski. Obecnie w realizacji jest ponad 221 km dróg, w przetargu 93 km, a w przygotowaniu kolejne 84 km.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)