Nowa ekspresówka na majówkę. Osiem kilometrów do dyspozycji kierowców

Nowa ekspresówka na majówkę. Osiem kilometrów do dyspozycji kierowców

Most nad Sanem to najważniejszy obiekt na nowym fragmencie
Most nad Sanem to najważniejszy obiekt na nowym fragmencie
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
30.04.2022 08:36, aktualizacja: 14.03.2023 12:21

Kolejny fragment szlaku Via Carpatia został oddany kierowcom. To ostatni odcinek łączący granicę woj. podkarpackiego i lubelskiego z Rzeszowem.

Nowy fragment S19 Zdziary - Rudnik nad Sanem ma 8,2 km długości. Rozpoczyna się tuż za działającym już węzłem drogowym Zdziary, przecina rzekę San 392-metrowym mostem, a następnie biegnie w kierunku Rudnika nad Sanem.

Sam most wyróżnia się przęsłem o długości 142 metrów, co jest trzecim wynikiem w Polsce tuż za mostem w Grudziądzu w ciągu A1 (180 metrów) i mostem na POW w Warszawie (180 metrów). Obiekt składa się z dwóch rozdzielonych nitek. Na każdej z nich zlokalizowana jest jezdnia z trzema pasami ruchu (jeden awaryjny) po 3,50 m oraz oddzielonym od jezdni chodnikiem dla obsługi.

Nowy odcinek Zdziary - Rudnik nad Sanem współtworzy blisko 82 km trasy S19 dostępnej dla kierowców w woj. Podkarpackim. W budowie jest kolejne 42,2 km, a w przygotowaniu 42,3 km. Wszystkie zaplanowane fragmenty docelowo staną się częścią międzynarodowego szlaku Via Carpatia przebiegającego przez woj. podlaskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie, liczącego ponad 700 km długości na terytorium Polski.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)