Z aplikacją Yanosik taniej i szybciej przejedziesz przez bramki na autostradzie

Punkt poboru opłat
Punkt poboru opłat
Źródło zdjęć: © Fot. Damian Klamka/East News
Marcin Łobodziński

05.08.2020 13:06, aktual.: 22.03.2023 10:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znana kierowcom aplikacja Yanosik zyskała nową funkcjonalność. Teraz bez dodatkowych aplikacji można przejechać przez bramkę i za nią zapłacić.

  • Od teraz z poziomu smartfona i bez instalowania dodatkowych programów można dołączyć do elektronicznych płatności na odcinkach autostrad, które obsługują system Autopay. Korzystanie z tej usługi jest bardzo wygodne i przydatne - komentuje Paweł Bahyrycz, przedstawiciel marki Yanosik.

Kierowca zarejestrowany w programie Autopay podczas podróży nie musi uruchamiać aplikacji, ani nawet mieć przy sobie telefonu, by zapłacić za przejazd. Zainstalowane na bramkach urządzenia odczytują tablicę rejestracyjną i automatycznie podnoszą szlaban (tzw. videotolling).

Jak ustawić aplikację Yanosik?

Wystarczy wejść w menu aplikacji Yanosik, wybrać opcję “Autopay autostrady”, a następnie założyć konto. Nie trzeba pobierać innej aplikacji. Działa na systemie operacyjnym Android, natomiast niebawem pojawi się także na iOS.

System Autopay działa na wszystkich bramkach na odcinku AmberOne znajdującym się na autostradzie A1 oraz na odcinku Kraków - Katowice na autostradzie A4. W praktyce kierowcy mogą płacić automatycznie za pokonanie dystansu między Gdańskiem a Toruniem lub między stolicami województwa małopolskiego i śląskiego.

Taniej do 30 proc. dzięki aplikacji

Co najmniej do końca września kierowcy korzystający z Autopay mogą skorzystać ze zniżek za przejazdy na A4 Katowice - Kraków. Można zaoszczędzić od 3 do 5 zł na każdej bramce obsługiwanej przez ten system.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)