Yanosik zyskał nową funkcję. Ostrzeże o pługopiaskarkach na drodze

Yanosik zyskał nową funkcję. Ostrzeże o pługopiaskarkach na drodze08.02.2021 10:02
Podgląd pługopiaskarek na żywo z pewnością ułatwi kierowcom jazdę
Podgląd pługopiaskarek na żywo z pewnością ułatwi kierowcom jazdę
Źródło zdjęć: © fot. Mariusz Zmysłowski

Yanosik wprowadził do swojej aplikacji nową funkcję, która ma ułatwić życie kierowcom. Dzięki niej będzie można podejrzeć, pozycję pługopiaskarki i przy okazji dowiedzieć się, czy przejechały już po naszej trasie. Trzeba jednak zaznaczyć, że na razie funkcja nie działa wszędzie.

Po stosunkowo łagodnych zimach w ostatnich latach, w tym roku iście zimowe warunki towarzyszą nam znacznie częściej. W najbliższych dniach możemy się znów spodziewać obfitych opadów śniegu i ujemnych temperatur. Z pewnością nie są to wymarzone warunki dla kierowców, jednak w takich chwilach, nieoceniona staje się pomoc pługopiaskarek. Yanosik wprowadził więc nową funkcję, która ma ułatwić kierowcom życie.

Od niedawna kierowcy mogą znaleźć w aplikacji vademecum zasad związanych z pandemią. Teraz dodatkowo będą otrzymywali powiadomienia o możliwości napotkania na drodze pługopiaskarki. Dzięki temu będą nie tylko wiedzieli, czy trasa przed nimi jest w lepszym stanie, ale także czy spodziewać się większego pojazdu przed sobą w warunkach utrudnionej widoczności.

Aplikacja pokaże gdzie możemy spodziewać się na drodze pługopiaskarki
Źródło zdjęć: © fot. Yanosik
Aplikacja pokaże gdzie możemy spodziewać się na drodze pługopiaskarki

Co istotne, pozycje pługopiaskarek mają być wyświetlane na mapie w czasie rzeczywistym. Nowa funkcja została uruchomiona przy współpracy z Autostrady Wielkopolskie S.A. i na razie jest - niestety - dostępna tylko na autostradzie A2, na odcinku Konin - Świecko. Funkcja dostępna jest dla korzystających z aplikacji za pomocą Androida.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)